IV mech finału PlusLigi siatkarzy. Relacja z meczu pomiędzy PGE Skra Bełchatów a ZAKSA Kędzierzyn - Koźle. Pierwsze mecze tych drużyn wróżyły spore emocje w tegorocznym finale.

Rozpoczynamy relację....

PGE SKRA Bełchatów wychodzi w składzie w jakim zaczynała poprzedni mecz. W składzie ZAKSY jedna zmiana za Dominika Witczaka zacznie spotkanie Jakub Jarosz.

Rozpoczyna PGE SKRA Bełchatów. Pierwszy serwis Marcina Możdżonka w siatkę. Po drugiej stronie Jakub Jarosz wprowadza piłkę do gry. Pierwszy punkt dla Bełchatowa. Dobry serwis Mariusza i po dłuższej akcji w siatkę wpadają Kędzierzynianie.Wyniki 2:1 dla PGE.

Przy stanie 2:2 zablokowany zostaje Kuba Jarosz i \Skra wychodzi na prowadzenie 3:2 w pierwszej partii. Dobry serwis Bartka Kurka i piłka wraca na stronę Bełchatowa, która atakiem kończy Mariusz Wlazły

Po kolejnych dwóch akcjach znowu remis tym razem po 4.

Następną piłkę psuje na serwisie Patryk Czarnowski. Dwie kolejne dobre akcje ZAKSY  i na tablicy wyników wynik 6:5 na korzyść ZAKSY. Następnie dwa  błędy zawodników z  Bełchatowa i na pierwszej przerwie technicznej mamy wynik 8:5 dla Kędzierzyna

Po przerwie piłke do gry wprowadza Zagumny. Punkt z tej akcji zdobywa SKRA.

Na 9:6 Zaksę wyprowadza Jury Gladyr swoim świetnym blokiem. Kolejna dobra akcja Gladyra następnie świetny serwis i ZAKSA prowadzi już czterema  punktami. Następna dłuższa wymiana pada łupem SKRY Bełchatów po świetnej obronie Stefana Antigi. Kolejna akcja również dla SKRY co powoduje zmniejszenie przewagi ZAKSY do dwóch punktów.

Przy stanie 12:11 dla Kędzierzynian o czas prosi trener Stelmach. Po przerwie atomowy serwis Mariusza Wlazłego i mamy wyrównanie. Piłka leciała 117km/h. Następna akcja również na korzyść SKRY i Bełchatów wychodzi na prowadzenie 13:12

Bartosz Kurek również popisuje się świetną zagrywką co powoduje że Bełchatów wychodzi na dwu punktowe prowadzenie 15:13.

Dwa kolejne punkty dla Kędzierzyna i mamy 15:15. Na drugą przerwę techniczną schodzą z prowadzeniem Kędzierzynianie po bloku IDI-iego na Mariuszu Wlazłym.

Po przerwie Mariusz Wlazły zdobywa punkt. Na boisko wchodzi Winiarski za Antigę.

W tym etapie meczu walka toczy się punkt za punkt. Na 19:17 wyprowadza ZAKSE Jury Gladyr. Trener Nawrocki poprosił o czas.

Po przerwie punkt zdobywa SKRA dzięki popsutej zagrywce IDI-iego. Kolejna akcja po kontrze dla SKRY. Ponownie mamy remis. 19:19 tym razem.

20:20 więc końcówka zapowiada się ciekawie. Błąd IDI-iego , dobry atak Czarnowskiego i po 21.

Przy tym stanie wchodzi Tine Urnaut za Michała Ruciaka. Jednak była to zmiana tylko na chwile. A Mariusz Wlazły "popełnia" asa co zmusza trenera ZAKSY do wzięcia czasu przy stanie 23:21 dla SKRY,

Kolejna bomba Mariusza Wlazłego (118km/h) i mamy piłkę setową. Kończą seta blokiem gracze z Bełchatowa.

Set kończy się wynikiem 25:21 dla PGE SKRY Bełchatów

II set.

Druga partia rozpoczyna się od zagrywki Kedzierzyna. Ładna pierwsza akcja ale zakończona na korzyść SKRY.  Druga piłka po bloku na korzyść SKRY, następnie Jakub Jarosz w aut i rywalizacja w drugim secie rozpoczyna się od prowadzenia SKRY 3:0. Utrzymuje się trzy punktowa przewaga SKRY. Ten wynik się tylko przez chwilę. Po będzie Daniela Plińskiego mamy 4:3. Do dwóch punktów przewagi doprowadza Stefan Antiga. Zagrywka Daniela Plińskiego i błąd popełnia Michał Ruciak i znowu mamy trzy punkty przewagi.

Następne dwie akcje na korzyść ZAKSY i wynik 6:5. Przy stanie 7:5 zagrywa Miguel Falasca. Na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie z przewagą dwóch punktów schodzą bełchatowianie.

Po przerwie świetna akcja, najpierw obrona Antigi później atomowy atak Witczaka i musieliśmy czekać na wideo - weryfikację. Sędziowie decydują na korzyść ZAKSY.

Na 10:7 SKRĘ wyprowadza Bartosz Kurek. O przerwę w tym momencie prosi trener Stelmach.

Po przerwie zagrywa ponownie Marcin Możdżonek, a Daniel Pliński blokuje Jurego Gladyra i już zrobiło się cztery punkty przewagi. kolejna zla akcja Kędzierzyna i wynik wynosi 12:7. Mamy zmianę za IDI-iego wchodzi Urnaut ale to nie wybija Bełchatowian z rytmu, ktorzy dobrą zagrywką Możdzonka doprowadzają do tego że piłka wraca na ich stronę i spokojnie powiekszaja przewagę. O drugi czas prosi Krzysztof Stelmach przy stanie 13:7

Kolejne kilka akcji zawodnicy rozgrywają punkt za punkt. Na uwagę zasługuje wymiana na 11:14. Kilka świetnych obron i na koniec popsuta piłka przez Antigę. Kolejna akcja również na korzyść ZAKSY. O czas prosi trener Nawrocki przy stanie 14:12 dla SKRY.

Lekko poddenerwowany trener SKRY ponieważ jego siatkarze stracili pod rząd 4 punkty. Po dłuższej wymianie udało się zawodnikom z Bełchatowa zrobić przejście.

Na drugą przerwę techniczną zawodnicy schodzą przy stanie 16:14 no korzyść SKRY. ZAKSA ładnie podgoniła przed tą przerwą. W pewnym momencie było już 6 pkt, przewagi dla SKRY. Na przerwę techniczną SKRA zeszła z przewagą tylko dwóch punktów.

Po przerwie ZAKSA nie zwalnia tempa. Ładny atak Dominika Witczaka. W kolejnej akcji wychodzi kunszt Stefana Antigi który obija ręce przeciwnika. Następna akcja również na korzyść Bełchatowa i mamy 18:15.

Zadaniowo wchodzi Pilarz jednak nie przynosi to spodziewanych efektów. W kolejnej akcji kiepska akcja ZAKSY po nerwowym przyjęciu zła wystawa i wynik 20:16 dla SKRY.

Po bloku Witczaka wynik zmienia się na 20:18. Zagrywkę psuje Zagumny. Druga wideo - weryfikacja i znów przy akcji Dominika Witczaka. Piłka niby w boisku ale czy otarła się o antenkę? Okazuję się, że tak. Piłka dla SKRY. 22:18

W końcówce trener Stelmach podnosi blok wprowadzając Kaźmierczaka ale nie przynosi to efektu. Wraca Michał Ruciak i zdobywa punkt. Przy stanie 23:20 serwuje Jury Gladyr. Akcje jednak na korzyść SKRY.

Seta kończy Patryk Czarnowski niecelnym atakiem

Druga partia 25:20 dla PGE SKRY Bełchatów.

III set.

Czy to będzie ostatnia partia i Skra zostanie po raz siódmy Mistrzem Polski ??

Tego seta rozpoczynają zawodnicy SKRY od popsutej zagrywki Marcina Możdżonka. Na boisku został Dominik Witczak. Dwa dobre ataki Kurka i SKRA już prowadzi 2:1.

Kolejne dwie dobre akcje ZAKSY i mamy 3:2 na ich korzyść. Następnie Michał Ruciak w aut z serwisu. W kolejnej akcji Kędzierzynianie się pogubili i  punkt na korzyść SKRY.

Kolejne akcje punkt za punkt. 3:3, 4:4 i tak do 6:6. Kolejne 2 akcje dla SKRY i to oni schodzą z przewagą dwóch punktów na przerwę techniczną.

Te dwa punkty utrzymują się przez kolejne kilka piłek. Trzy punkty robią się po zepsutym ataku Czarnowskiego i mamy 12:9. Na boisku pojawia sie Sebastian Świderski.

15:11 dla Bełchatowa po bloku.

Ten trzeci set już jak do tej pory bez emocji. Siatkarze SKRY punktują ZAKSE. Na drugą przerwę techniczną schodzą z przewagą pięciu punktów. 16:11

Po przerwie sytuacja nie ulega zmianie. Wygląda na to, że drużynę z Kędzierzyna opuściły siły. SKRA spokojnie wyprowadza swoje akcję. W tym momencie wynik wynosi 18:14 na korzyść PGE SKRY.

Dwie kolejne dobre akcje ZAKSY i może jeszcze coś się będzie działo. Niestety Michał Ruciak trafia w siatkę z serwisu. Wchodzi Michał Bąkiewicz za Bartka Kurka. W tym momencie najlepszym zawodnikiem ZAKSY Tine Urnaut.

Cały czas przewaga oscyluje w granicy 2-3 punkty.

Na boisko wchodzi IDI który sporo czasu spędził na ławce. W tym momencie mamy 21:18.