Każdy z nas chce lepiej żyć, więcej zarabiać,  być lubianym, znanym, zdrowym i otoczonym miłością.  Wbrew pozorom w ponad 90% to od nas samych zależy jakie jest nasze życie. Zatem, czas na zmiany!

Data dodania: 2011-04-15

Wyświetleń: 2139

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak być lubianym:

a.       Staraj się nie tylko zaciekawić innych swoją osobą, ale też staraj się ich słuchać, doradzać

b.      Nie krytykuj! Każdy popełnia błędy, a ostre krytykowanie doprowadzi tylko do sytuacji, że wzbudzisz agresję w drugiej osobie. Zamiast krytyki, warto zapytać kogoś dlaczego tak, a nie inaczej się zachował.

c.       Staraj się pamiętać o urodzinach bliskich ci osób, każdemu jest miło, kiedy wie, że inni pamiętają o ważnej dla niego dacie.

d.       Nie bój się odzywać w towarzystwie, uwierz w siebie!

e.      Mów innym komplementy, oczywiście szczere, każdy z nas lubi usłyszeć o sobie coś miłego. Poza tym jeśli sprawisz, że rozmówca będzie w lepszym humorze, możliwe, że i lepiej odbierze twoją osobę.

Jak więcej zarabiać:

a.       Pomyśl, czy nie warto otworzyć czegoś swojego, może jest coś o czym od zawsze marzyłeś?

b.      Spróbuj poprosić szefa o awans (pamiętaj, o wcześniejszym przygotowaniu przykładów, potwierdzających twój udział w rozwoju firmy).

c.       Spróbuj uzyskać dodatkowy dochód przez zarabianie przez Internet. Istnieje wiele stron, programów partnerskich dzielących się przychodami z promowania określonych produktów. A może spróbujesz pisać swojego bloga, na którego wkleisz płatne reklamy?

Ludzie często próbują zmienić coś w swoim życiu w nadziei o lepsze jutro. Planują zmianę zachowania, lecz na planowaniu się kończy, o ile można nazwać nasze planowanie, prawdziwym planowaniem. Jak wygląda prawdziwe planowanie? Bierzemy kartkę (tak, tego punktu nie olewaj, to bardzo ważny punkt, coś uwiecznionego na papierze pozostaje na dłużej) i na środku piszemy  nasz cel, w tym przypadku: zmiana zachowania.  Następnie piszemy co nam da nasza zmiana (najlepiej, aby było to minimum 10 punktów), można napisać: lepsze życie, lecz bardziej motywujące będzie to, jeśli napiszemy w szczegółach co składa się na owe lepsze życie, np. bycie lubianym, bycie popularnym, większe zarobki = więcej przyjemności/rozrywki (najlepiej kiedy możemy to jeszcze bardziej uszczegółowić – będę mógł częściej chodzić do kina). Następnie możemy skorzystać ze znanej na świecie metody rozwiązywania problemów, metody 20 pomysłów. Nasz temat zmieniamy w pytanie, zaczynając od słów: co mogę zrobić, aby… i tu wpisujemy w tym wypadku: zmienić zachowanie. Następnie w 20 punktach, pisanych jeden pod drugim próbujemy znaleźć rozwiązanie. Ważne jest to, aby nie poddawać się zanim nie dojdziemy do punktu 20. Następnie określamy, które z celów są realne do wykonania na tą chwile i dzielimy je na najbliższe tygodnie, np. będę pamiętać o urodzinach Basi – pierwszy tydzień maja, nie będę krytykować ludzi, najpierw spróbuje dowiedzieć się dlaczego tak postąpili – drugi tydzień maja. Należy pamiętać, że w danym tygodniu musimy chociaż raz wypełnić zapisane zadanie.  Jeśli nie uda nam się wykonać zadania, o ile to możliwe, musi przesunąć je na kolejny tydzień i co ważne spojrzeć na naszą kartę motywacji, tzn. przeczytać jeszcze raz punkt: co nam da nasza zmiana. Jest to związane z teorią behawioralną, która mówi, że człowiek reaguje na bodźce z otoczenia, jeśli dane zachowanie kończy się czymś dobrym to je powtarza. Czyli jeśli przykładowo nie skrytykujesz kogoś i dowiesz się, że miał coś ważnego do osiągnięcia swoim zachowaniem, że było to jego marzenie i nie chciał cię zranić, w zamian za co zaprasza cię na przeprosinową kawę, ty zapamiętujesz, że takie zachowanie przynosi dobre efekty i  z pewnością powtórzysz je, przez co zmienisz swoje zachowanie i staniesz się bardziej lubianą osobą. Jak widzisz, lepsze życie jest w zasięgu ręki, trzeba tylko chcieć się zmienić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena