Co to jest kredyt konsolidacyjny? Dlaczego warto na ten rodzaj kredytu zwrócić uwagę i dla kogo jest on głównie adresowany. Na te pytania można odpowiedzieć zapoznając się z artykułem traktującym o kredytach konsolidacyjnych.

Data dodania: 2011-03-22

Wyświetleń: 1783

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy konsolidacja może być korzystna dla naszego portfela? Jeśli nabyliśmy nie dawno mieszkanie, samochód, czy komputer dla dziecka, pojechaliśmy na wczasy, a to wszystko na kredyt? Teraz musimy spłacać niewygodne raty, pewnie w paru bankach i w różnych terminach. Jest pewien sposób, by to wszystko zmienić, a konkretnie – konsolidacja zobowiązań. Spłata będzie dla nas dużo wygodniejsza, a przy okazji – co najważniejsze, nie wpadniemy w pułapkę, jaką jest zadłużenie.

Jedna rata w miesiącu, to możliwe? Jeśli już decydujemy się na kredyt konsolidacyjny to możemy mieć pewność, że będziemy płacić tylko jedną ratę w swoim banku, który wybierzemy, a nie jak dotychczas, wiele rat w różnych bankach. Konsolidacja przynosi także wiele innych korzyści, nie tylko finansowych, w artykule tym postaramy się wyjaśnić Państwu, jakie korzyści tego typu kredyt niesie za sobą, prócz tych finansowych.

Wiadomo, jesteśmy dziś bardzo zabiegani a spłacanie kredytu w różnych bankach może być dla nas bardzo kłopotliwe. Każda rata innej wysokości, w innym banku i w innym terminie – łatwo się pogubić, a przez tego typu zaniedbanie, którego winą była tylko i wyłącznie nieuwaga, możemy przysporzyć sobie wielu problemów. Dodatkowo, spłatę kredytu konsolidacyjnego można rozłożyć na dłuższy okres, w niektórych uzasadnionych przypadkach okres spłacania rat może wydłużyć się nawet do 10 lat!

Jakiego rodzaju kredyt, może zostać zastąpiony tym konsolidacyjnym? Otóż jest ich wiele. Są to między innymi pożyczki gotówkowe, pożyczki i kredyty na samochód, linie kredytowe, kredyty ratalne, a także zobowiązania z tytułu kart kredytowych. Wiele banków oferuje dziś kredyty konsolidacyjne, ich waluta to przeważnie, złotówki.

Czy przy konsolidacji jest ważna historia kredytowa?

Podczas konsolidacji bank wielką uwagę przywiązuje do naszej kredytowej historii, jeśli mamy choć najmniejsze jednorazowe opóźnienia w spłacie jakiegokolwiek kredytu, możemy go nie dostać. Bank naszą historię kredytową weryfikuje w BIK'u (biurze informacji kredytowej). Możemy też znaleźć instytucje, w których możemy wyliczyć naszą zdolność kredytową, nie na zasadzie dochodów, lecz w ramach uproszczonej procedury. Możliwość taka istnieje, w momencie gdy zgłosimy się po kredyt konsolidacyjny do naszego banku macierzystego, gdzie przez dłuższy okres czasu dokumentujemy stały dochód (wpływy na konto bankowe). W takim przypadku suma wszystkich rat powiększa się o 10 procent, tę nadwyżkę jednak możemy przeznaczyć na jakikolwiek cel.

Czy warto sięgnąć po radę u fachowca?

Oferty kredytów konsolidacyjnych różnią się od siebie, oczywiście każdy bank ma dla nas inną ofertę. Tylko od nas zależy, którą ofertę, z jakiego banku wybierzemy. Przed dokonaniem wyboru musimy wszystko dokładnie przeanalizować i przekalkulować, by nie wpaść w kłopoty. Wybierzmy bank, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania co do kredytu konsolidacyjnego. Jeśli nie mamy pojęcia co i jak wybrać, zawsze możemy zwrócić się o pomoc do doradcy finansowego, który dzięki swojej wiedzy, może obniżyć raty naszych kredytów nawet o połowę! Niezależnie od tego czy konsolidacją kredytu zajmie się doradca, czy sami weźmiemy to na siebie, warto jest o niej pomyśleć wcześniej. Konsolidacja bowiem, nie jest odpowiednią formą kredytu dla kogoś kto popadł w poważne już tarapaty finansowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena