Internetowa sieć wykorzystywana wyłącznie do celów edukacyjnych nie byłaby zabawna.  Dla dużej liczby osób egzystowanie bez globalnej sieci nie miałoby sensu.

Data dodania: 2011-02-06

Wyświetleń: 1692

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obrazki w internecie to ogrom danych, przybywających codziennie. Każdego dnia powstają następne portale www, gdzie userzy umieszczają fotki wykonane w śmiesznych momentach. Wielką popularnością cieszą się oczywiście osławione "demotywatory", stanowiące przeciwieństwo plakatów zachęcających do pracy, których twórcy prześcigają się w niekonwencjonalnych koncepcjach. Nie zważając na opinie takie portale cechują się dużą dozą zainteresowania, a liczby odwiedzin idą w górę codziennie. Czemu lubimy oglądać śmieszne zdjęcia? Szara nuda dnia wręcz popycha nas do tego, co kolorowe i wywołujące uśmiech. Nie chcemy zniewolonego życia, stałego popędzania lub stresu. Znajome powiedzenie brzmi: "śmiech to zdrowie", warto więc przeszukiwać wesołe serwisy. Mamy do wyboru: ludzi w zabawnych sytuacjach, śmieszne zdjęcia psów albo nietypowe rozwiązania problemów. Wiele tych obrazków jest dowodem na to, jak kreatywni, a zarazem bezmyślni wydają się być ludzie. Możemy zobaczyć zatem ogromne zbiory zwierząt, które na zdjęciach symbolizują ludzi o różnorakich cechach charakteru. W innym miejscu natomiast możemy zapoznać się ze szczytem bezmyślności ludzkiej i zobaczeniem niespotykanych technicznych rozwiązań. Ranking jest niesamowicie interesujący. Da się w nim znaleźć przykładowo rower, gdzie kierownicę zamieniono na kijek, wieszak na prysznic zrobiony ze statywu na mikrofon albo podnośnik, którego funkcję wypełnia stara opona. To więc koncepcje z serii "nie próbuj tego w domu", lecz na pewno takiego typu zdjęcia będą miały dużo zwolenników, którzy będą chcieli uzupełniać ekstrawaganckimi cudami swój kreatywny blog.

Niezwykle lubianym zajęciem w internecie jest tworzenie przeróżnych toplist i rankingów, mających na celu przetestować ogólnoświatowe trendy. Warto wiedzieć, co jest w modzie, czy czego chcą userzy internetu. Tego typu zestawienia przyciągają na strony liczne grupy ciekawskich, którzy czerpią z nich informacje i przejmują na własne potrzeby użytkowania. Panowie na sto procent zainteresują się rankingiem na najpiękniejszą filmową aktorkę, kobiety, a może panowie również mogą wybierać najlepsze sklepy z bielizną damską, zwolennicy sztuki filmowej będą zaś klikać na najlepsze trailery filmowe dekady. Gdy chodzi zaś o bardziej praktyczny ranking, to każdego kierowcę zaciekawi zestawienie 10 często kradzionych samochodów. Niewykluczone, że czas sprzedać swój samochód lub postarać się o mocniejsze alarmy?

Sytuacja jaka nas najbardziej może zaskoczyć przychodzi nieoczekiwanie. Niezwykle często zaskoczenie bywa pozytywne, czasem negatywne. Przy wielu okazjach jesteśmy radośni, a raz rozczarowani. Na pewno radujemy się przy okazjach podniosłych i szczęśliwych. Oczekujemy na to mnóstwo czasu , więc pragniemy utrwalać pełne szczęścia chwile, żeby pozostały w naszej pamięci jak tylko długo się da. W czasie postępu nowoczesnych technologii nie ulega wątpliwości, że nie jest ogromnym przedsięwzięciem sprawić, aby wspaniałe momenty dawały nam satysfakcję na długi czas. Niewątpliwie niejeden spośród nas trzyma na przykład śmieszne fotografie z dzieciństwa, jakie były wykonane na przykład w niespodziewanej okoliczności, całkowicie przypadkiem. Śmieszne zdjęcia zajmują doniosłe miejsce w naszych albumach z fotografiami. Wielokrotnie wracamy do wspomnień na fotografii w czasie spotkań z krewnymi oraz kolegami i wtedy stanowią one niezwykłe przywołanie przeszłych wspomnień.

Dość popularnym hobby w dzisiejszych czasach jest pisanie na blogu. Porzuciliśmy kołonotatniki i długopisy. Pamiętnikiem jest w dzisiejszych czasach komputer przenośny. Wyrzucając długopis piszemy przede wszystkim na blogu. Pomijając wszystko - dziś bez krępacji obwieszczamy czytelnikom bloga, co nas cieszy, męczy lub dręczy. Możliwe, że to i w porządku, że w taki sposób wyzbywamy się złych emocji. Zapraszając do czytania naszych przyjaciół budujemy sobie grupy sieciowe.

Kreatywny blog jest dziś miejscem wymiany opinii pomiędzy internautami. Tutaj dokonuje się przepływ myśli, poglądów czy opinii. Można na nim dołączyć ankietę, czy zastosować go jako miejsce do wyrażania się. W komunikacji często wymagana jest wizualizacja, czasami starczy grafika. Początkujący twórcy mają możliwość przedstawiania swojej pracy wstawiając na blogu załączniki z tekstami, mp3 czy grafiką. Ludzie wtajemniczeni mają więc szansę do skomentowania naszych poczynań. Każdy blog to narzędzie, bo wymyślone przez człowieka, który potrafi wykorzystać jego moc na różne sposoby. Czy warto pisać na blogu? Gdy mamy zamiar wykonać coś niepowtarzalnego, na 100% tak. Istnieje jednak mnóstwo blogów funkcjonujących tylko jak wysypisko śmieci, mimo to prędzej czy później bezwartościowe brukowce zostaną zniszczone przez Google.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena