Interesuje Cię monitoring domu, mieszkania, firmy? Wysokie koszty przerastają Twój budżet? A może trudne warunki techniczne wykluczają zastosowanie kamer przemysłowych? Jeśli tak to znaczy, że potrzebujesz niekonwencjonalnego rozwiązania w atrakcyjnej cenie.

Kamera GSM to w pełni mobilne urządzenie, które można zastosować wszędzie tam, gdzie zamontowanie tradycyjnej kamery przewodowej jest niemożliwe bądź po prostu zbyt drogie. Za sprawą kamery GSM sami możemy decydować, co i gdzie chcemy zarejestrować, nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.

Kamera CCTV GSM dysponuje wbudowanym serwerem WWW, dzięki czemu za pomocą Internetu z łatwością możemy uzyskać podgląd na żywo z dowolnego miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Kamery tego typu zostały stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie wysoką jakość obrazu połączoną z banalną obsługą, co sprawia, że nawet laicy będą potrafili ją obsługiwać. Do wyboru użytkownik ma możliwość zaprogramowania rejestracji wideo jak i uzyskania obrazu w formie zdjęć. Monitorowany obraz możemy zapisywać cyklicznie w określonym przez nas odstępie czasowym a także dzięki wbudowanym czujkom ruchu zapis może być dokonywany w wyniku zdarzeń zewnętrznych takich jak: w chwili, gdy ktoś pojawi się w pomieszczeniu (detekcja ruchu). Nagrania możemy odtworzyć w dwojaki sposób, za pomocą dowolnego komputera lub też przy pomocy telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Kamera GSM daje nam także swoistą możliwość przesyłania danych na serwer FTP (Protokół Transferu Plików), zapisu na karcie pamięci microSD a także poprzez wysłanie na wskazany przez nas adres e-mail. Jak łatwo zauważyć dostęp do informacji jest niezwykle prosty, dzięki czemu możemy bez większych problemów nadzorować wybrane przez nas miejsca, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Od tej chwili kontrola domu, niani, garażu, samochodu, czy działki może być tylko prostsza.

Licencja: Creative Commons