Bez względu na to jaką pracę dzisiaj wykonujemy, czy to praca fizyczna czy umysłowa, zawsze ma na nas ujemny wpływ w większym bądź mniejszym stopniu.

Data dodania: 2010-10-14

Wyświetleń: 1696

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bez względu na to jaką pracę dzisiaj wykonujemy, czy to praca fizyczna czy umysłowa, zawsze ma na nas ujemny wpływ w większym bądź mniejszym stopniu.
W dobie komputeryzacji i faktu, że większość prac biurowo - informatycznych odbywa się przy użyciu komputera, trzeba chronić nasz wzrok, który jest wystawiany na ciężką próbę każdego dnia naszego życia zawodowego.
Nowoczesne technologie i monitory wyposażone standardowo w dzisiejszych czasach w filtry redukujące promieniowanie nie pomogą nam zbyt wiele, jeśli przyjdzie pracować z komputerem po kilka a czasem kilkanaście godzin dziennie.
Rozwój technologii, w tym komputeryzacji ciągnie za sobą konieczność korzystania z niej w życiu zawodowym, a to powoduje niekiedy konieczność wizyt w centrach optycznych i okulistycznych w celu zapewnienia sobie ochrony dla naszych oczu.

Optyka i okulistyka rozwija się bardzo dynamicznie, wykorzystując wiedzę coraz bardziej wyspecjalizowanych ekspertów oraz najnowsze technologie i urządzenia do badania wzroku a także tworzenia soczewek kontaktowych czy tradycyjnych okularów.
Dzisiaj okulary, czy soczewki kontaktowe przeznaczone są już nie tylko dla ludzi z wadą wzroku ale także dla tych, którzy wzrok mają sokoli a jednak mimo to chcą go chronić przed negatywnym wpływem promieniowania płynącego z ekranów czy monitorów.
Dodatkowo optyka nie jest już tylko dziedziną kojarzoną z ochroną dla oczu czy protetyką ale także ze stylem.
Mnogość oprawek czy szkieł kontaktowych, które można dopasować do układu twarzy a nawet preferencji kolorystyczno designerskich klienta, sprawia, że wykonane okulary nie tylko chronią oczy ale mogą zadziwić niepowtarzalnym stylem i wyglądem.
Dlatego okulistyka i optyka to dziedziny zdrowia i urody, z których korzysta coraz więcej ludzi bez względu na stan wzroku.
  
 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena