Obecnie modnym zwyczajem w świecie biznesu jest ogranizacja spotkań i konferencji naukowych w często oddalonych od siedziby firmy znanych miejscowościach wypoczynkowych. Jedną z takich miejscowości jest Szczawnica.

Data dodania: 2010-08-25

Wyświetleń: 1459

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Takie zagadnienie jak organizacja konferencji Szczawnica to dla różnych firm jest przede wszystkim wyzwanie logistyczne. Przede wszystkim dlatego, że zapewnić uczestnikom konferencji noclegi o odpowiednim standardzie, ustalić program konferencji, znaleźć odpowiednią restaurację, która będzie odpowiedzialna za posiłki. A jeśli w harmonogramie konferencji znajdzie się jeszcze czas wolny, to oczywiście trzeba go też „rygorowi uporządkowania”.

Punktem wyjścia są zazwyczaj Szczawnica noclegi. A dlaczego wybiera się taką miejscowość jak Szczawnica, a nie Muszynę, Iwonicz-Zdrój czy Rymanów-Zdrój? Szczawnica od lat cieszy się wyjątkowo dobrą renomą, mimo ostrej konkurencji wśród najpopularniejszych w Polsce m miejscowości uzdrowisk. To w pewnym sensie jakiś fenomen socjologiczno-marketingowy. Trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Bo przecież takie uzdrowiska jak Rymanów-Zdrój, Muszyna, Wysowa-Zdrój czy Iwonicz-Zdrój wcale nie pozostają w tyle, jeśli chodzi o korzystne warunki klimatyczne.

A jeśli działy logistyczne w firmach rozwiążą problem podstawowy, czyli noclegi, to mogą później podejmować kolejne decyzje dotyczące organizowanej konferencji. Często sporym problemem okazuje się rozplanowanie tak zwanego „wolnego czasu” dla uczestników konferencji. A ponieważ Szczawnica jest położona w malowniczym rejonie Beskidów, dlatego najczęściej działy logistyczne firm lubią sięgać po „wariant turystyczny”. Istnieje przynajmniej kilka wariantów, które można zaproponować uczestnikom konferencji. Można na przykład zorganizować krótką wycieczkę na zwiedzanie Pobliskich Pienin i spływ przełomem Dunajca w łodzi flisackiej. Można pojechać do Starego Sącza albo Nowego Sącza. Można tez wybrać się na zwiedzanie czerwonego Klasztoru, który znajduje się na Słowacji bardzo blisko granicy z Polską.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena