Marzysz o wypoczynku, o przechadzce po gorącym piasku, i kąpieli w błękitnym morzu? Wczasy nad morzem to zdecydowanie coś dla Ciebie. Dlaczego więc tak wielu ludzi ogranicza się jedynie do marzeń i często rezygnuje z pobytu nad Bałtykiem?

Data dodania: 2010-08-12

Wyświetleń: 2112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiedź jest bardzo prosta, wielu z nas wiąże podróże z ogromnymi wydatkami, zwłaszcza, jeśli chodzi o tak popularne miejsca jak góry czy morze. Z reguły największą przeszkodą na naszej drodze są noclegi. Myśląc o nadmorskich miejscowościach pierwsze, co nam przychodzi na myśl to drogie hotele. W rzeczywistości jest inaczej. Jest o wiele więcej form zakwaterowania i opcji do wyboru niż myślimy. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na mieszkaniu warto wziąć pod uwagę domki, są bardzo wygodne, praktyczne i tanie i z reguły znajdują się blisko wielu atrakcji turystycznych. Kolejną z opcji jest wynajem pokoi w tanich pensjonatach prywatnych, gdzie ceny są również bardzo przystępne. W miastach atrakcyjnych turystycznie (Władysławowo, Łeba, Kołobrzeg, Międzyzdroje) jest ogromna baza noclegowa i miejsca, w których możemy za małe pieniądze umilić sobie wczasy. Jeśli jednak zależy nam na cenie, a dysponujemy własnym samochodem, możemy również skorzystać z nadmorskiej agroturystyki. Nocleg w gospodarstwie wiejskim ma również swoje uroki. Możemy w nim często wykupić posiłki z „regionalnym akcentem”, a dzieci mają okazję do zapoznania się z dniem powszednim w gospodarstwie rolnym. Tak więc wybierając się na przykład do Jastrzębiej Góry możemy wykupić dużo tańsze noclegi w pobliskim Mieroszynie i w 7 minut dojechać nad samo morze.

Warto przełamać stereotypy. Wystarczy odrobina chęci, a jeśli poszperamy w sieci, znajdziemy wiele interesujących i tanich ofert noclegów. Można  więc spędzić wymarzone wakacje za małe pieniądze.

Licencja: Creative Commons