Kamery przemysłowe i monitoring, technologie używane w dzisiejszych kamerach. Kamery cctv a kamery full hd. Produkty z branży urządzeń monitorujących. Gdzie instalować kamerę, jaki standard jest korzystniejszy.

Data dodania: 2010-07-05

Wyświetleń: 1436

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nieraz w naszej firmie czy na posesji, chcemy aby obiekty były monitorowane. Do tego celu służyć nam może kamera zamontowana w naszym miejscu. Jak mamy dom mieszkalny, to tworzymy jego dozór poprzez zamontowanie w odpowiednich miejscach odpowiednich urządzeń. Chcemy widzieć kto przechodzi pod domem, kto się aktualnie tam znajduję, nic prostszego, wystarczy zamontować kamerę. Na różnego rodzaju obiektach sportowych, możemy zamontować system kamer. Widzimy wtedy kibiców działających na meczu, podwyższamy bezpieczeństwo obiektu.
Fabryki są dobrym miejscem na instalacje kamer, podgląd pracowników wykonujących swoje obowiązki w miejscu pracy staje się standardem. Dobrze też mieć podgląd na wyjazdy i wjazdy dla pojazdów, chcemy zobaczyć tablice rejestracyjne pojazdów, dzięki technologii dostarczanej przez gci, jest to możliwe.
Urządzenia potrafią też odczytywać dane z wag najazdowych i zostać zintegrowane z systemem.
Systemy kontroli dostępu, też można zintegrować z systemami wizyjnymi.
Niektórymi producentami sprzętu kamer są: Aper, Bosch, Sanyo, Samsung, Panasonic, Arecont Vision, IQeye, Vinotek czy Axis.
Standardem wykonywanym obecnie jest HD IP a kamery instalowane to kamery mega pikselowe.
Duża elastyczność sprzętowa jak i duże opcje konfiguracji i ustawień, cechują te produkty. Standardowe kamery cctv nie oferują tych cech. Co ciekawe, możliwy jest podgląd obrazu z kamer niezależnie od miejsca gdzie się znajdujemy. Działa to dzięki systemowi IP a wymaganiem jest dostęp do Internetu. Niczego więcej nie potrzeba by oglądać obraz z kamer z naszych posesji i miejsc pracy.
Dzięki standardowi full HD oferowanemu przez gci, kamery mają świetną jakość i doskonały obraz. Standardowa kamera CCTV oferuje obraz o 10 razy gorszy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena