Co warto wiedzieć inwestując w nieruchomości, trzy komponenty, które gwarantują sukces i zmniejszają ryzyko inwestowania w nieruchomości. Jak być dobrym inwestorem na rynku nieruchomości?

Data dodania: 2010-06-28

Wyświetleń: 1554

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieją trzy komponenty, które cechują dobrego inwestora inwestującego w nieruchomości. Są nimi:

1. Dobrzy partnerzy. Jak mówi Donald Trump, „Nie możesz robić dobrych interesów ze złymi partnerami". Nie oznacza to jednak, że złymi partnerami są źli ludzie. Mogą oni być złymi lub niewłaściwymi tylko dla ciebie. Musisz być pewny, że posiadasz dobrych partnerów, na których możesz liczyć. Partnerów, którzy dokonali już wielu transakcji i interesów na rynku nieruchomości, którzy rozwiązali wiele problemów związanych z rynkiem nieruchomości, co dało im doświadczenie i uczyniło ich bardziej zaradnymi oraz lepszymi w tej profesji. Pamiętaj, że ich doświadczenie i wiedza może cię nieraz wyciągnąć lub uchronić od kłopotów, ale pamiętaj również, że brak doświadczenia i wiedzy złych partnerów może cię również łatwo pogrążyć.

2. Dobre i sprawne finansowanie. Nieruchomości są przede wszystkim zależne od dobrego oraz sprawnego finansowania. Wielu ludzi twierdzi: „lokalizacja, położenie, usytuowanie". Jednakże ważniejsze jest „finansowanie, finansowanie i jeszcze raz finansowanie". Jeśli jesteś w stanie zabezpieczyć dobre finansowanie, wtedy wszystko funkcjonuje. Jeśli posiadasz złe finansowanie, transakcja się nie uda, nawet jeśli lokalizacja i położenie jest bardzo dobre. Jak powiadają w świecie finansów: „Zgodzę się na twoją cenę, jeśli ty zaakceptujesz moje warunki".

3. Dobre zarządzanie. Sprawne zarządzanie nieruchomością jest jednym z kluczy zwiększania rentowności nieruchomości. Tak, jak dobre zarządzanie może doprowadzić do wzrostu wartości nieruchomości, tak samo złe zarządzanie doprowadzi do spadku jej wartości. Chodzi tutaj przede wszystkim o umiejętne zmniejszanie kosztów i podnoszenie standardu nieruchomości tak, aby najemcy czuli, że wysokość czynszu, który Ci co miesiąc płacą, jest adekwatny do warunków jakie im zapewniasz.

Ważne - jeśli miałbyś złych partnerów, niekorzystne finansowanie oraz źle zarządzałbyś nieruchomością, to inwestycja w budynek mieszkaniowy pod wynajem mogłaby stać się dla Ciebie finansową katastrofą. Tak więc posiadając kontrolę nad tymi trzema komponentami: dobrymi partnerami, dobrym i sprawnym finansowaniem oraz dobrym zarządzaniem - znacznie ograniczasz ryzyko, możesz w większym stopniu użyć dobrego długu (kredytu hipotecznego na zakup budynku wielomieszkaniowego pod wynajem) jako dźwigni finansowej.

Więcej na ten temat w książce: „Jak pracując mniej, zarabiać więcej" (link poniżej)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena