Czy da się pogodzić pracę z nauką? Jakie są obecnie modne zarobkowe zajęcia dla studentów? Czy poświęcając temu swój cenny czas, można jakoś sensownie zarobić? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Data dodania: 2010-06-11

Wyświetleń: 1856

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy maturzysta dostanie się wreszcie na wymarzone studia, pragnie jak najbardziej się usamodzielnić, zarówno w kwestii mieszkania jaki i niezależności finansowej.

Na początku widzi swój plan zajęć i dochodzi do wniosku, że ma bardzo dużo czasu wolnego, który warto poświęcić na pracę zarobkową. Wbrew pozorom o jej znalezienie nie trzeba tak bardzo zabiegać.

Wystarczy poszukać w Internecie, kupić gazetę lub znaleźć agencję, biuro pracy tymczasowej w nowym mieście. Firmy, które się zgłaszają do tych ostatnich najczęściej poszukują studentów do inwentaryzacji, zbierania owoców, wykładania towarów, roznoszenia ulotek, promocyjnych rzeczy i innych. Stawka godzinowa za taką pracę waha się od 7 do 12-15 zł brutto, dlatego warto znaleźć jak najwięcej ofert danej pracy, aby wybrać tę najkorzystniejszą finansowo.

Wyżej wymienione zajęcia są tylko tymczasowe, krótkotrwałe, natomiast jeśli interesuje nas stała praca etatowa, trzeba dokładnie przeanalizować nasz „rozkład jazdy" na studiach i zastanowić się, czy uda się pogodzić pracę z nauką. Niektóre firmy oferują elastyczny grafik, który można dostosować indywidualnie do naszych potrzeb. Do tych m.in. należy praca w KFC, McDonaldzie, obsłudze kina itp. Wbrew pozorom warto się nimi zainteresować ze względu na przyzwoite wynagrodzenie, wspomniany elastyczny grafik godzinowy, możliwość darmowego wyżywienia, chodzenia do kina oraz kariery zawodowej!

Droga stoi otworem, wystarczy tylko chcieć :)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena