3 głosów

Wzorowanie się na ludziach sukcesu może całkowicie odmienić Twoje życie. Rób to co oni robią, a osiągniesz sukces. Nawet jesli teraz czujesz się mały i nie widzisz zbyt wiele, to siedząc na ramionach olbrzymów Twoje możliwości wzrosną niewyobrażalnie.

Byłem osobą biedną… ledwo starczyło mi do następnej wypłaty (o ile w ogóle takowa miała nastąpić). Jeśli uzyskałem lub zarobiłem większą ilość pieniędzy to automatycznie pojawiały się setki rzeczy, które powinienem lub muszę kupić.

 

Zawsze uważano mnie za człowieka niesamowicie zdolnego i o zdumiewającym talencie. Owszem, miałem niesamowitą zdolność… objawiała się ona pod postacią niesamowitego wręcz lenistwa, zaś mój zdumiewający talent osiągnął mistrzostwo w nic nie robieniu.

 

Byłem też osobą głupią… uważałem, że wszystko mi się należy, a świat jest wyjątkowo niesprawiedliwy. Dlaczego niektórzy mogą odnieść sukces, a nie ja? Dlaczego jedni żyją pełnią życia, są szczęśliwi i mają poczucie spełnienia podczas gdy inni ledwo wiążą koniec z końcem, a porażka podąża za nim niczym cień? Nad tymi i wieloma innymi pytaniami zastanawiałem się przez wiele lat… Podkreślam – zastanawiałem… i nic poza tym.

 

Dryfowałem więc sobie od jednego zdarzenia w moim życiu do następnego. Niektóre z nich były przyjemnymi niespodziankami, większość zaś była mniejszą lub większą katastrofą. W pewnym momencie osiągnąłem stan, w którym uważałem, że wszystko co dobre mi się przytrafia jest tylko po to, abym następną porażkę odczuł jeszcze mocniej.

 

Koniec końców dół emocjonalno - mentalno - materialny spowodował, że przestałem się zastanawiać, postanowiłem działać i zacząłem studiować filozofie sukcesu oraz psychologie osiągnięć. Po odbyciu dziesiątek godzin na różnorakich szkoleniach, przeczytaniu setek książek i obejrzeniu tysięcy godzin materiałów na video, zaświtała w mojej głowie idea. Idea, którą uważam za jedną z najważniejszych w całym swoim życiu, i którą kompletnie odmieniła mój sposób patrzenia na świat.

 

„Jeśli będziesz naśladował i otaczał się ludźmi, którzy odnieśli sukces oraz postępował tak jak oni  - Ty również odniesiesz sukces. Jeśli będziesz zaś stronił od ludzi, którzy nic nie wnoszą do Twojego życia i ponoszą porażki oraz unikał ich sposobu postępowania – Ty również unikniesz porażek.”

 

Prosta sprawa, prawda? Jeśli będziesz się uczył od ludzi, którzy odnieśli sukces, a których zapisało się bardzo wielu na kartach historii, jeśli będziesz studiował ich zachowanie w poszczególnych sytuacjach i naśladował ich – wtedy również będziesz osobą sukcesu.

 

To niepowtarzalne odkrycie przyniosło mi fortunę w praktycznie każdej dziedzinie mojego życia. Odkrycie, że tak naprawdę ludzie sukcesu nie są mądrzejsi, sprytniejsi, czy mają większe szczęście niż ja czy Ty. Oni po prostu wykonują pewne rzeczy w inny sposób. Sposób, który wyróżnia ich od większości, a dzięki któremu oni odnoszą sukcesy i zmieniają świat.

 

Licencja: Creative Commons