Większość z nas wybierając mieszkanie zawsze stara się znaleźć takie, które ma balkon. Powody są różne, jedni chcą hodować rośliny inni potrzebują miejsca, w którym mogą sobie zapalić, a mieszkają z kimś kto nie lubi dymu. 

Data dodania: 2010-03-16

Wyświetleń: 2815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Balkon to bardzo przydatny dodatek do mieszkania, bo oprócz zalet już wymienionych można wstawić do niego stolik i krzesła i gdy pogoda na to pozwoli cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem pijąc poranną kawę lub jedząc obiad po pracy. Niestety często zdarza się, że balkon nie spełnia swoich funkcji, bo na przykład mieszkamy obok ruchliwej ulicy, więc na balkonie jest głośno. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zabudowa balkonu.

Mimo, że często z powodu takiego zabiegu balkon nie wygląda tak ładnie jak kiedyś, to takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i w niektórych przypadkach jest to jedyny sposób na to, żeby móc na własnym balkonie przebywać. Najlepiej świadczy o tym częstotliwość z jaką można trafić na zabudowy balkonów, przechadzając się po mieście i obserwując mieszkalne budynki. Czasami można się nawet przerazić widząc taką nieprzemyślaną zabudowę, na jednym balkonie jakiejś starej kamienicy. Niestety w tym wypadku praktyczność czasami wygrywa z estetyką i powstają dziwne konstrukcje, które pogarszają wygląd całej kamienicy.

Niestety oprócz oczywistych zalet zabudowa balkonów ma też swoje wady, o których warto pamiętać. Chodzi przede wszystkim o jej wygląd. Zanim się więc zdecydujemy na wybór takiego rozwiązania, powinniśmy dobrze się przyjrzeć naszemu balkonowi i zastanowić jak tak go zabudować, żeby nie szpecił wyglądu całego budynku. Najlepiej udać się w tym celu do firmy, która wykonuje zabudowy, zobaczyć jakich materiałów używa i poprosić o zdjęcia gotowych balkonów. Dopiero po zapoznaniu się z tymi materiałami podejmować decyzję o zabudowie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena