Wanna to dla wielu z nas symbol relaksu i odprężenia. Niejednokrotnie wracając z pracy po wyczerpującym i pełnym stresu dniu moje myśli zbiegały się w jednym miejscu.

Data dodania: 2010-02-23

Wyświetleń: 1969

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ciepła kąpiel to panaceum na wszystkie problemy dnia codziennego. W chłodne zimowe wieczory czy w gorące letnie popołudnia ukojenia możemy szukać właśnie w łazience. Ważne jest więc aby dopasować wannę do potrzeb oraz wielkości domowników i stylu wykończenia łazienki, by móc rozkoszować się urokami i korzyściami jakie przed nami otwiera. Dopasujmy do swoich potrzeb wanny tradycyjne czy wanny narożne a wieczorną kąpiel możemy także zamienić w terapię zdrowotną.

Kiedy leżysz w wodzie otulającej twoje ciało, krew szybciej krąży, rozluźniają się mięśnie a zmęczenie i stres znikają. Rozkoszuj się terapią, pamiętaj jednak by nie robić tego częściej niż dwa razy w tygodniu. W drugiej części artykułu podamkilka ciekawych przepisów na niektóre dolegliwości.

Kąpiel Sosnowa poprawi Twoje krążenie.

Do garnka wrzuć ok. dwóch garści świeżego sosnowego igliwia, następnie zalewając 1,5 l wody. Gotuj na wolnym ogniu przez 8 minut. Odstaw na kwadrans a następnie odcedź. Wlej do wanny napełnionej wodą. Relaksuj się kąpielom ok. 15 minut a poprawisz swoje krążenie, a także złagodzisz bóle reumatyczne.

Kąpiel tatarakowa wzmocni Twój organizm.


Wrzuć do garnka 150g kłączy tataraku, dodaj 30g kwiatu lipy i liści pokrzywy. Całość zalej 1,5 l ciepłej wody i zagotuj. Odstaw na ok. 8 min. i przecedź. Wlej do wanny i rozkoszuj się kąpielom przez ok. 15 minut.
Relaksująca kąpiel melisowa ułatwi zasypianie.
Wsyp do woreczka z cienkiego materiału trzy garści ususzonej melisy i powieś na kranie, tak aby płynąca woda sączyła się przez zioła. Napuść wody o temperaturze około 40 stopni. Kąpiel bierz ok 20 minut.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena