Kiedy decydujemy się na budowę domu, koniecznie musimy zadbać o to, by od początku posiadał on ogrodzenie z prawdziwego zdarzenia. Tylko dzięki temu podczas prac budowlanych będziemy spokojni o to, że na naszą posesję nie wchodzi nikt niepożądany, a w późniejszym czasie, zagwarantuje ono poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Data dodania: 2010-02-21

Wyświetleń: 3024

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Jeśli nasz przyszły dom będzie posiadał dużo elementów drewnianych, warto zdecydować się na postawienie drewnianego płotu. Ogrodzenia drewniane znakomicie poskreślają okiennice, ganki, a także drewniane balustrady balkonowe.

Wybierając fachowców, którzy mają dla nas wykonać taki płot, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, czy zapewniają oni szybki i mało inwazyjny montaż. Solidne ogrodzenia drewniane mogą służyć przez wiele lat, jednak ważne jest to, by właściwie o nie zadbać. Istnieją dwa rodzaje ogrodzeń drewnianych, ażurowe i pełne.

Płoty ażurowe składają się z drewnianych sztachet nazywanych łatami. Są one mocowane do rygli w odstępach takich samych, jak szerokość łaty. Wysokość takiego płotu wynosi od 1 do 1,5 metra. Montując takie ogrodzenie, zwraca się uwagę, aby sztachety nie były montowane bezpośrednio w betonowym fundamencie.

Ogrodzenia pełne, natomiast wykonuje się mocując łaty jedna obok drugiej, bez prześwitów. Taki płot zapewnia znacznie większy komfort prywatności. Budując płoty drewniane na wzgórzach, słupki stawiane są pionowo, z kolei metalowe rygle muszą mieć równoległy kąt nachylenia jak wzniesienie. Przez ten zabieg, bardzo często obserwujemy tzw. schodkowe położenie płotu. Wybierając naszą firmę do wykonania ogrodzeń swojego domu czy terenu, masz możliwość wyboru pomiędzy ogrodzeniami murowanymi, metalowymi i drewnianymi - doradzimy, wykonamy najlepiej i odpowiemy na wszelkie pytania tak, abyś miał pewność, że kupujesz najlepsze rozwiązanie ogrodzeniowe dla swojego domu.

 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena