Jak często zasłaniasz się wymówkami, by uniknąć wyznaczania sobie celów i
i pełnego angażowania się w rzeczy, których pragniesz?

Data dodania: 2010-02-01

Wyświetleń: 2456

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy człowiek ma jakieś marzenia i cele, które chciałby w życiu osiągnąć jednak
tylko niewielu decyduje się na podjęcie potrzebnych działań by coś w swoim życiu
zmienić.

Dlaczego tak się dzieje?

Powodem są pewnego rodzaju blokady psychiczne lub wymówki, których ludzie używają by stać w miejscu i jednocześnie się usprawiedliwiać.

Najczęstsze wymówki jakich ludzie używają to stwierdzenia takie jak: „nie mam pieniędzy", „nie mam wykształcenia", „jestem za młody lub za stary", mam trudną sytuację finansową", „jest bezrobocie", „uczciwie się nie da niczego osiągnąć" itd.

Każdy z nas ma za sobą pewien bagaż doświadczeń, które nas w jakimś stopniu uwarunkowały psychicznie tak jak można uwarunkować słonia, który ma występować w cyrku.Kiedy jest jeszcze małym słoniątkiem przywiązuje się jedną z jego nóg mocnym łańcuchem. Słoniątko próbuje się zerwać ale bez skutku, aż z czasem przestaje walczyć przekonany, że łańcucha nie da się zerwać. Kiedy jest już dorosłym słoniem wystarczy przywiązać słonia sznurkiem ponieważ nie będzie próbował go zerwać gdyż został uwarunkowany i żyje w przekonaniu, że i tak nic nie wskóra.

Większość ludzi żyje w błędnym przekonaniu, że czegoś nie da się osiągnąć ponieważ przez większość swojego życia słuchali samoograniczających stwierdzeń, które stały się dla nich wymówkami i utwierdziły w przekonaniu, że aby w życiu coś osiągnąć trzeba wygrać w totolotka.

Tym czasem wokół nie brakuje ludzi, którzy chociaż byli w trudnej sytuacji czasami wydawałoby się bez wyjścia realizują swoje marzenia i osiągają wyznaczone cele.

to osoby, które nie zasłaniają się wymówkami, ale biorą pełną odpowiedzialność za swoje życie i na przekór przeciwnościom idą do przodu.
Ludzie ci przyjmują zarówno korzyści, jak i winę za wszystko, co im się przydarza. Nie zasłaniają się pechem, brakiem wykształcenia, brakiem pieniędzy itd.

A jakie są Twoje samoograniczające wymówki, by nie robić rzeczy, o których wiesz, że należy robić aby osiągać wyznaczone cele?

Przyjęcie pełnej odpowiedzialności za wszystko co się w Twoim życiu przydarza to podstawa sukcesu.Licencja: Creative Commons
3 Ocena