Czy kiedyś myślałeś aby sprawić sobie odrobinę luksusu i zakupić kominek do mieszkania? Zazwyczaj na przeszkodzie stoją sąsiedzi oraz konstrukcja budynku nie pozwalająca na montaż instalacji kominowej. Istnieją jednak rozwiązania dotychczasowych problemów.

Data dodania: 2010-01-27

Wyświetleń: 4219

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Własny kominek w domu czy też mieszkaniu to idealne miejsce by spędzać przy nim długie zimowe wieczory. Przykryci kocem, wraz z bliską nam osobą, możemy spokojnie zasiąść w fotelu z kubkiem gorącej czekolady w dłoniach i rozkoszować widokiem palących się polan. Taki widok działa na ludzi uspokajająco, odstresowująco i co więcej jest nader romantyczny.


Jednakowoż nie każdy może pozwolić sobie na kominek w swoich czterech kątach. Tradycyjne rozwiązania potrzebują instalacji kominowej - niestety poprowadzenie takowej w bloku czy domu wielorodzinnym jest w większości przypadków niemożliwe. A to nie pozwala na to konstrukcja budynku, to z kolei sąsiedzi za nic nie chcą wydać zgody.


Na szczęście istnieją rozwiązania pozwalające nam na zaistnienie kominkowi w salonie, rozwiązania które nie potrzebują instalacji kominowej i są nieszkodliwe dla otoczenia. Do takich należą: kominki elektryczne oraz biokominki.


Kominki elektryczne mają tą przewagę nad tradycyjnymi, że nie wymagają poświęcania dużej ilości uwagi oraz dużego wkładu pracy związanej z czyszczeniem komina, podkładaniem polan i pozbywaniem się powstałego popiołu. Możemy ich używać wszędzie tam gdzie mamy dostęp do wtyczki gniazda elektrycznego. Warto nadmienić, że występują tu modele: do zabudowy, wolnostojące, naścienne czy narożnikowe - w większości ogrzewanie włączane jest niezależnie z efektem płonących polan.


Z kolei biokominki dostarczają nam prawdziwych wrażeń związanych z płonącym ogniem jednak w porównaniu z tradycyjnym odpowiednikiem nie wymagają instalacji kominowej. Ogień uzyskuje się tu w efekcie spalania specjalnego ekologicznego biopaliwa, którego efektami ubocznymi jest wyłącznie para wodna i znikoma ilość dwutlenku węgla (podobnie rzecz ma się z wydychanym przez człowieka powietrzem).


Reasumując: Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy posiadacz mieszkania w bloku czy domu wielorodzinnym posiadał kominek. Można to uzyskać w nieinwazyjny sposób zdając się na szeroki asortyment kominków elektrycznych bądź biokominków.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena