Dzięki kilku sprawdzonym i pewnym buxom można zarobić ładną sumę poprzez system PTC (Paid to Click). Stawki za kliknięcia nie są duże, ilość reklam też nie zachwyca, ale potencjał buxów wykorzystamy w inny sposób. Oto instrukcja krok po kroku jak się za to zabrać.

Data dodania: 2009-12-13

Wyświetleń: 2508

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy posiadamy już konta na Paypal i AlertPay (jeśli nie posiadasz zobacz tutaj) możemy zabrać się za rejestrację i zarabianie na buxach. Moja lista stron PTC (inna nazwa buxa), jest sprawdzona i pewna. Firmy te są wypłacalne i nie oszukują użytkowników. Piszę tak dlatego, że w internecie są tysiące jak nie więcej buxów. Większość z nich to tzw. scamy, czyli fałszywe, nieprawdziwe i niewypłacające buxy. Naciągają ludzi wysokimi stawkami za kliknięcia, niskim limitem wypłat i dużą ilością reklam, lecz tak naprawdę na takich stronach nie zarobimy ani grosza, a stracimy czas i nerwy. Oto lista takich stron:

Lista scamów

Spędziłem wiele czasu na sprawdzanie, testowanie oraz szukanie informacji na temat danego buxa. Przeszukałem wiele for oraz stron poświęconych zarabianiu poprzez PTC, ale również sam rejestrowałem się na wielu serwisach, aby utworzyć listę najlepszych buxów w sieci. Podaję listę z moimi reflinkami, czyli linkami, którymi polecam daną stronę. Rejestrując się z nich, Ty nie tracisz nic, a ja zyskuję nowego poleconego.

Aby zobaczyć listę buxów kliknij TUTAJ

Rejestracja na buxach

Na każdej z tych stron rejestracja wygląda podobnie, jeśli jednak ktoś miałby z tym problemy, napiszę krótką, ogólna instrukcję:

1.Jeśli po kliknięciu w link nie przeniesie Cię do formularzu rejestracyjnego, należy znaleźć na stronie przycisk bądź odnośnik “Register” lub “Sign Up”

2.Najczęstsze pola w formularzu:

-Username – login do konta

-Password – hasło do konta

-Confirm Password/Password Confirmation/Re-Enter Password - hasło ponownie

-Email Address: Twój adres email

-Email Confirmation/Confirm Email Address: ponownie adres email

-AlertPay/Paypal Address: adres email , na który założyliśmy (którym się logujemy) konta na tych stronach

-Referrer/Refferral: osoba polecająca (jeśli rejestrujesz się z moich linków zazwyczaj powinno tam być wpisane “koczaj” lub jakiś kod)

-Country/Your Country: z listy wybieramy Poland

-Birth Year: rok urodzenia

-Captcha/Image Verification: prawie zawsze na końcu formularza jest obrazek z jakimś tekstem lub cyframi, należy przepisać to co na nim widzimy w wyznaczone pole (czasem jeśli nie widzimy dokładnie jaki tekst się wyświetla, można kliknąć znaczek ‘odśwież’ (dwie strzałki tworzące koło) lub jeśli nie ma takiej opcji to po prostu wpisać źle, będzie kolejna próba i obrazek będzie inny)

-PIN: nasz kod PIN, który będzie potrzebny do logowania lub wypłacania pieniędzy, rzadko występuje podczas rejestracji

2.Często jest opcja do zaznaczenia “Accept TOS” lub do wybrania z listy, zawsze zaznaczamy, że się zgadzamy

3.Na samym dole powinien być przycisk “Register” , “Continue” , “Create Account” lub “Register Account“. Klikamy go.

4.Większość z tych buxów wymaga aktywacji konta poprzez mail, więc wchodzimy na naszą pocztę, otwieramy maila z danej strony i klikamy link, który się w nim znajduje.Klika buxów nie posiada w formularzu pola “Password”.Wtedy nasze hasło do konta jest wysyłane w mailu.

Jak zarabiać?

Zarabianie na każdym z buxów wygląda podobnie. Jeśli posiadamy już konto na danej stronie, logujemy się klikając “Login” lub “Sign In”, po czym wpisujemy nasz login, hasło oraz tekst z wyświetlanego obrazka. Czasem jest opcja “Secondary Password” – pole to pomijamy, ponieważ nie posiadamy drugiego hasła.

Gdy już jesteśmy na swoim koncie, zazwyczaj pojawiają się nam statystyki lub reklamy. Aby dostać się do linków, za które dostaniemy pieniądze, trzeba kliknąć na “Surf Ads” , “View Advertisemen” lub “View Ads“. Zobaczymy wtedy listę reklam, na które możemy klikać. Są one podzielone na kategorie takie jak “Bussines” , “Computers and Internet” itp. Prawie każdy bux posiada zabezpieczenia przeciw autobotom czy autoclickerom, dlatego też po kliknięciu reklamy pojawia się jakiś test sprawdzający, czy jesteś człowiekiem np. :

1.Pojawia się na miejscu reklamy w losowym miejscu znaczek (kropka), trzeba go kliknąć

2.Na jednej stronie pojawia się 5 zegarów, należy kliknąć niebieski

3.Pojawia się znaczek, jaki trzeba kliknąć z listy pokazanych znaczków(może to być litera)

4.Pytanie o zwierzę i 3 odpowiedzi, często występuje “Dog”, należy go zaznaczyć

Kiedy już przejdziemy “test na człowieka”, wyświetla się strona i na gorze zegar odliczający czas do zaliczenia reklamy (5-45 sek). Czekamy aż dojdzie do 0 – wtedy dopisują nam pieniądze do konta. Czasem ten test pojawia się po wyświetleniu reklamy. Następnie zamykamy stronę z reklamą i klikamy kolejną z listy.

Na niektórych buxach zamiast “View Ads” itp. jest “Earning Area“. Wchodząc tam mamy do wyboru na czym chcemy zarabiać: Paid to Click, Paid to Sign Up i jeszcze kilka innych. Można wybrać Paid to Click i standardowo klikać w reklamy, ale warto zainteresować się pozostałymi opcjami. Za Paid to Sign Up (płatne rejestracje na stronach) dostajemy dużo więcej pieniędzy, bo nawet do 1$!

Jeden bux na liście (Bux36) posiada inny, ciekawszy typ płacenia za reklamy. Cały proces klikania w reklamy odbywa się tak jak wszędzie, lecz pieniądze dostajemy w inny sposób. Kiedy już wyklikamy wszystko, wracamy do zakładki “My Account” i obok naszego nicku oraz stanu konta powinno pojawić się “Click here to open ticket”. Klikamy na to, pojawią się Boxy z kasą. W zależności od tego ile mamy ticketów, tyle boxów możemy kliknąć. W każdym z boxów jest inna suma centów. Klikamy raz i czekamy aż wyświetli się nad boxami ile zarobiliśmy. Czynność powtarzamy do skończenia się ticketów.

Wskazówki

1.Możesz wyświetlać maksymalnie jedną reklamę naraz na jednej stronie

2.Najlepiej otworzyć klika stron np. 5, i z każdego wyświetlać po 1 reklamie naraz. Wtedy zyskujemy czas i nie nudzimy się oczekując, aż licznik dojdzie do 0 :) (jeśli jednak nie czujesz się na siłach to lepiej oglądaj po 1 stronie naraz, bo można łatwo się pogubić)

3.Dużym ułatwieniem jest stworzenie w swojej przeglądarce zakładki “Buxy”. Tam dodajemy adresy buxów, wtedy wszystkie strony będą w jednym miejscu w postaci listy

4.Kiedy hasło generowane jest przez stronę i wysyłane na naszego maila, warto od razu je zmienić, aby za każdym razem nie musieć wchodzić na pocztę. Robimy to w zakładce Settings/Change Password, trzeba podać stare hasło, a następnie nowe

Ile można zarobić?

Za klika dostajemy średnio 1 cent (czasem mniej, czasem więcej), po zsumowaniu reklam z wszystkich przedstawionych tu buxów, wychodzi około 1$/dzień. Daje to ~30$/miesiąc czyli niecałe 100zł, jeśli klikasz sam. Nie jest to zadowalająca suma, przynajmniej dla mnie :) Ale jak zwiększyć miesięczny dochód z buxów? Sposób jest prosty – przez polecających.

Na większości stron jest system, że otrzymujemy 50% zysków osoby poleconej. Czyli jeśli przykładowo polecimy wszystkie strony 5 osobom, można łatwo obliczyć ile na tym zarobimy:

50% * 30$ = 15$

5×15$ = 75$

75$ + nasze 30$ = 105$

Podsumowując zarabiamy 300zł/miesiąc z 5 poleconymi. Pomyśl tylko, ile zarobisz jeśli system ten polecisz 30 osobom.

Jak polecać?

Polecenie komuś buxa polega na wysłaniu danej osobie swojego reflinka, z którego musi się ona zarejestrować. Wtedy każde jego kliknięcie przynosi Tobie zysk w postaci 50% wartości reklamy, a osoba, której poleciłeś stronę nic nie traci!

Swojego reflinka możemy znaleźć zazwyczaj w zakładce “Banners” na swoim koncie. Jest to link do strony z dopisaną na końcu Twoją nazwą użytkownika (czasem jest to jakiś kod).

Polecać możemy na różny sposób: znajomi, portale społecznościowe, fora, opisy na komunikatorach itp., lecz najlepiej utworzyć listę i krótki opis o co w tym chodzi na stronie typu Pokazywarka , zachować link i w takiej postaci reklamować swoje reflinki.

Jak wypłacać?

Każdy bux posiada jakieś minimum, zazwyczaj jest to od 1$ do 10$. Kiedy osiągniemy minimum, możemy od razu zlecić wypłatę lub zbierać pieniądze dalej. Aby wypłacić zgromadzone środki trzeba odszukać na swoim koncie przycisku “Cashout” , “Withdraw” lub “Payout”. Czasem należy podać mail swojego konta w Paypal lub AlertPay, lecz zazwyczaj podajemy go podczas rejestracji. Potwierdzamy chęć wypłaty i czekamy aż admin wykona nasze zlecenie.

Podsumowanie

Myślę, że warto spróbować tego sposobu, tym bardziej, że nic nie trzeba inwestować. Nie ma ryzyka, że coś stracimy, a zyskać możemy naprawdę dużo, jeśli tylko trochę się postaramy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena