Podobno książki czyta się po to, by pożyć cudzym życiem. A jeśli już to robimy, to może warto skorzystać z cudzych doświadczeń i na podstawie biografii, poradników i wspomnień sławnych osób wyciągnąć własne odpowiedzi na własne egzystencjalne pytania?

Data dodania: 2009-12-03

Wyświetleń: 3033

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


co mam robić, aby odnosić sukcesy?

Jak mam sobie poradzić z … (tu wstaw co Ci najbardziej pasuje)?

Dlaczego nie jestem taki, jak…(Twój idol)

 Poradnik czytania książek

PYTANIA DO PRZEMYŚLENIA

Szukajcie, a znajdziecie, jest napisane w najsłynniejszym poradniku świata.
-Ile masz książek i jakich? 
-Co dzięki ich czytaniu zyskujesz?
-Jak często do nich wracasz?
-Jak z nich korzystasz?

CO WARTO WYKORZYSTAĆ I JAK TO ZROBIĆ?Czytać i robić notatki. Warto inspirować się przykładami, szukać odniesień do swojej sytuacji.

Zobacz, jak wyglądają książki, które posiadasz. Ile razy je przeczytałaś? Zwróć uwagę na to, ile pomysłów potrafi wygenerować czytanie. Jeśli masz jakiś pomysł to go zapisz. Jeśli tego nie zrobisz, to zapomnisz o nim, bo będziesz czytać dalej, zamiast zatrzymać się i podążyć tropem, na który trafiłaś dzięki lekturze.

Najlepsze książki należy czytać wielokrotnie, gdyż pobudzają umysł do twórczego myślenia.

Jeśli nie wiem, jak skonstruować nowe szkolenie, po prostu obkładam się książkami z tego zakresu – np. sprzedaży – chociaż wydaje mi się, ze nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć. No i oczywiście zawsze zaskakuje mnie, ile inspiracji może pomieścić książka, której autor był mistrzem sprzedaży i którą czytałam już co najmniej 10 razy. Po prostu jeszcze raz czytam i notuję pomysły, które same się pojawiają. I zaraz, budowany dzięki zapisywanym pomysłom, pojawia się szkic projektu, wreszcie inspiracja rodzi inspiracje i tak do szczęśliwego końca.

Także na szkoleniach uczymy działać – a do lektury „na potem” dajemy książki, by inspirować do własnych poszukiwań.

CYTAT TYGODNIA:

Kto czyta, żyje wielokrotnie

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. Oscar Wilde


NA DO WIDZENIA:

Co innego wiedzieć, jak się coś robi, a co innego to rzeczywiście robić. Zdobycie wiedzy wymaga tylko przeczytania książki czy artykułu, a robienie to dostosowanie schematu z książki do twej unikalnej sytuacji. I tylko Ty możesz sprawić, żeby schemat działa na Twoją korzyść.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena