Nadchodzi ten dzień kiedy na świat przychodzi nasz pierworodny a my jako początkujący rodzice zaczynamy się zastanawiać nad wyborem odpowiedniego wózka. Nie jest to wybór łatwy o czym przekonał się już nie jeden rodzic. Z każdej strony jesteśmy zasypywani masą informacji o zaletach jednego środka transportu maluszka nad innym.

Data dodania: 2009-11-21

Wyświetleń: 2847

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy wybierasz wózek dla twojego dziecka chcesz mieć pewność, że inwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze w najlepszy wózek dziecięcy na rynku - taki dostosowany do twoich indywidualnych wymagań, stylu życia a przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Z pewnością nie raz zadajesz sobie pytanie „jaki wózek będzie najlepszy dla mojego oczka w głowie". Niektórzy rodzice potrzebują wózka do regularnych, codziennych spacerów i przejażdżek, kiedy indziej szukają sprzedawcy zdolnego zaproponować im wózek tylko na sporadyczne wypady. Są jednak i tacy którzy przed urodzeniem dziecka prowadzili aktywny tryb życia, często biegali i nie chcą z tego zrezygnować - nawet wtedy gdy ich pociecha przyszła na świat. Również z myślą o tych ostatnich rodzicach producenci przygotowali szeroki asortyment.

Testy wózków przeprowadzane systematycznie przez wszelkiej maści portale internetowe jednoznacznie wskazują, że w 90-100% przypadków natrafiamy na wózki dziecięce w jakich zawarte są szkodliwe substancje! Z powyższego przykładu wynika, że nie sposób wybrać wózek bezpieczny dla naszego dziecka. Jednak jest to myślenie błędne bowiem te same testy pokazują, że wózków które zasługują na ocenę niedostateczna jest około 60% a takich na ocenę od dostatecznej po bardzo dobrą około 40%. Krótko mówiąc cztery na dziesięć będzie nadawało się dla naszych dzieci ponieważ zawierają dozwoloną lub nikłą ilość substancji szkodzących zdrowiu.

Skoro już jesteśmy przy podsumowaniu wyników badań warto by napisać na co nowy rodzić ma zwracać uwagę, gdy w grę wchodzą wszelkiej maści wózki dla dzieci. Najczęstszymi elementami w jakich znajdują się substancje szkodzące zdrowiu naszej pociechy są: rączki, obicia, daszki oraz folie przeciwdeszczowe, szelki i klamre od szelek (którymi zresztą dziecko bardzo często lubi się bawić i odpinać). Przede wszystkim dobrze by było zapytać sprzedawcę nie tylko o cenę ale też posiadane atesty bezpieczeństwa i certyfikaty Unii Europejskiej.

Podsumowując wybierając wózek dla dziecka rób to z głową. Pomyśl chwilę nad tym jak często będzie używany i do czego będzie wykorzystywany, pomyśl nie tylko o cenie ale i zdrowiu swojej pociechy. Może warto skonsultować się nie tylko z rodziną ale i ze sprzedawcą? Oczywiście, że warto - w końcu wszystko co robisz jako rodzic wykonujesz z myślą o przyszłości twojego szkraba.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena