Jeśli Twoim problemem jest podejmowanie decyzji, ćwicz! Mięsień sprawczości, podobnie jak biceps kulturysty, rośnie dzięki codziennym ćwiczeniom.

Tylko dzieki podnoszeniu sobie poprzeczki i zmaganiom z obciążeniem (tu: przeciwnościami natury psychicznej) możesz stać się osobą osiągającą swoje cele.

Data dodania: 2009-10-27

Wyświetleń: 2347

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons


SIŁOWNIA INTELEKTUALNA

Jeśli chcesz zacząć działać, to najpierw musisz podjąć decyzję–bo to od niej zaczyna sie akcja! Jeśli nie podejmiesz decyzji, to tak właściwie sprawdzasz, próbujesz – i zawsze możesz się wycofać. Taka bezpieczna furtka dla Ciebie, gdybyś nie mogła sobie poradzić z porażką.

Jednak zamknięcie tej furtki, odcięcie sobie innych możliwości sprawia, że koncentrujesz sie w pełni na swoim zadaniu. To skupienie się wybitnie zwiększa Twoją skuteczność.

PYTANIA DO PRZEMYŚLENIA

• Pomyśl, jakie decyzje powinieneś podjąć tu i teraz?

• Co zmienią w Twoim życiu?

• Czy są to decyzje, które zmienią twoje życie na lepsze?

• Dlaczego się boisz podjęcia tych decyzji–co dzięki temu zyskujesz, a co tracisz?

CO WARTO WYKORZYSTAĆ I JAK TO ZROBIĆ?

Jak najczęściej ćwiczyć podejmowanie decyzji. Na początek mogą to być zupełnie małe kroki, ćwiczenie się w braniu na siebie odpowiedzialności za swoje życie. Z czasem przyjdzie chęć na zmierzenie sie z samym sobą przy okazji wielkich i przełomowych chwil.

Skąd wiesz, że naprawdę podjąłeś decyzję?

1. Znikają twoje wahania

2. Nie myślisz już: “Czy…?”.

3. Myślisz wyłącznie “Jak…?”

CYTAT TYGODNIA

„Od nas tylko zależy, czy jesteśmy nieszczęśliwi czy mocni. W obu wypadkach potrzeba tyle samo pracy”. Carlos Castaneda

“Bycie człowiekiem wymaga tak dużo wysiłku, że jest niewielu, którzy mają dość miłości i odwagi, aby zapłacić tę cenę. Trzeba porzucić pragnienie bezpieczeństwa i obydwiema rękami sięgnąć po ryzyko. Taki człowiek musi objąć życie jak kochanek” Morris West

DO POCZYTANIA

“Czas działania” , John Roger i Peter McWilliams, wydawnictwo Ravi

Tajemnica zrealizowanych marzeń polega na działaniu – tak piszą autorzy i jest to prawda. Szczególnie przydatna książka dla tych, którzy mają tendencję do odwlekania działania w złudnej nadziei, że jeszcze nie wszystko jest gotowe i jak tylko skończą.. dopną… przećwiczą po raz setny… to zaczną!

Warto działać z tą jakością, jaką sie ma i podejść do trudnego zadania jak do ubierania choinki: ubieram ją najlepiej, jak umiem i w to, co mam, żeby jak najszybciej zachwycić się efektem i zapomnieć o ubieraniu, a zająć się jedzeniem uroczystej kolacji!

NA DO WIDZENIA

Jeśli masz do zrobienia coś łatwego, to pewnie i bez podejmowania decyzji sobie poradzisz. Ale im sytuacja jest trudniejsza, tym bardziej potrzebujesz decyzji – i to trafnej decyzji.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena