We wrocławskich elektromarketach rusza właśnie akcja ,,Drzewa za kartridże". Dzięki niej wrocławianie mogą wysyłać ekologiczne przesyłki z pustymi kartridżami atramentowymi. Pozyskane w ten sposób pieniądze pozwolą zasadzić nowe drzewa.

Data dodania: 2009-10-21

Wyświetleń: 2505

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozpoczęta właśnie akcja „Drzewa za kartridże" to kolejna część programu ekologicznego, który trwa w polskich elektromarketach. Inicjatywa, współorganizowana przez wrocławską firmę Eco Service, została pomyślana tak, aby przy minimalnym wysiłku każdy miał szansę zrobić coś, co polepszy stan środowiska naturalnego. Klientom odwiedzającym w weekendy sklepy sieci Media Markt, Saturn i Electro World w całej Polsce rozdawane są specjalne koperty na puste kartridże atramentowe pochodzące z drukarek. Każdy, kto włoży do koperty zwrotnej i wrzuci do skrzynki pocztowej taki pusty kartridż atramentowy, wesprze kupno sadzonek drzew. Z kolei ci, którzy mają puste tonery do drukarek laserowych, zamiast do kopert, mogą je wrzucić do specjalnych koszy ustawionych w sklepach. Korzyść jest podwójna - przybędzie drzew, a kartridże zostaną poddane recyklingowi i nie dołączą do kilkuset milionów sztuk pustych tuszy i tonerów trafiających rocznie na wysypiska śmieci na świecie.

- To realna pomoc dla środowiska naturalnego - przekonuje Marcin Adamski, prezes Eco Service, jeden ze współorganizatorów akcji. - Ta akcja pokazuje, że pomoc środowisku naturalnemu jest prosta i można to zrobić bez specjalnego wysiłku np. przy okazji zakupów. Wystarczy tylko chcieć - dodaje.

Akcja „Drzewa za kartridże" organizowana jest przez Eco Service z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, jedną z największych w Europie firm zajmujących się skupem pustych kartridży, Klub Gaja i Lasy Państwowe. Finał akcji, podczas którego odbywa się wielkie sadzenie drzew, ma miejsce każdej jesieni. Wówczas widać, jak zebrane kartridże zamieniają się na drzewa. Do tej pory dzięki zbiórce kartridży w polskich lasach przybyło już kilka tysięcy drzew.

źródło: wrocław24.net

Licencja: Creative Commons
2 Ocena