Najnowocześniejsza polska stacja muzyczna, ESKA TV - nadająca w panoramicznym formacie 16:9 teraz dostępna jest także dla widzów korzystających z telefonów komórkowych.

Data dodania: 2009-10-07

Wyświetleń: 2636

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Eska TV jako pierwsza polska stacja muzyczna - i jak dotąd jedyna - nadaje na platformie mobilnej telewizji spółki Info-TV-FM. Obecnie trwają testy usługi w Warszawie, a ESKĘ TV dzięki temu można oglądać zupełnie za darmo i na żywo podczas przemieszczania się, w miejscach gdzie do tej pory nie było to możliwe. „Jesteśmy najbardziej na czasie muzyczną stacją telewizyjną w Polsce i nasze pojawienie się jako pierwszej i jedynej stacji muzycznej na platformie mobilnej jest tego kolejnym dowodem" - podkreśla Igor Nurczyński, dyrektor Programowy ESKA TV i dodaje: „dzięki ESKA TV każdy fan muzyki może być jeszcze bliżej swoich ulubionych wykonawców; na urządzeniu przenośnym może ich nie tylko posłuchać, ale także zobaczyć."

ESKA TV można oglądać w cyfrowej technologii DVB-H. Dzięki temu obraz jest najwyższej jakości, a na ekranach telefonów nie ma problemu nawet z odczytaniem tekstów z napisów informacyjnych. Do odbioru potrzebny jest jedynie specjalny aparata wyposażony w tuner do odbioru DVB-H, czyli m.in. Nokia N96, LG U900, Samsung SGH-P960.

System mobilnej telewizji cyfrowej DVB-H - (ang. Digital Video Broadcast Handheld) jest odmianą systemu DVB-T (czyli naziemnej telewizji cyfrowej) dostosowaną do  urządzeń przenośnych takich jak np.  telefony komórkowe, tak aby pobór mocy był jak najmniejszy, a żywotność baterii dłuższa. 

Dodatkową zaletą systemu DVB-H jest możliwość jednoczesnego odbioru telewizji przez użytkownika  i transmisji danych w sieci komórkowej od użytkownika dzięki czemu telewizja w standardzie DVB-H jest w pełni interaktywna. Mobilna telewizja cyfrowa niesie za sobą także inne korzyści, takie jak interaktywność, przesył danych itp.

Na razie mobilna telewizja dostępna jest w Warszawie. Emisja odbywa się z trzech nadajników umiejscowionych na dachu Hotelu Marriott oraz na elektrociepłowniach: Kawęczyn i Siekierki. Do końca tego roku oferta będzie dostępna także w Lublinie, Płocku, Zielonej Górze, Koszalinie, Elblągu, Wałbrzychu, we Włocławku, w Kaliszu i Słupsku. Polska jest siódmym krajem w Unii Europejskiej, który przyjął tę technologię. www.eska.tv

Licencja: Creative Commons
0 Ocena