To niesamowite jak wiele osób inwestuje swój czas i środki na rozwuj firmy, a pomijają inwestycję w samego siebie.
Czy zauważyłeś, że bogaci ludzie mają bibliotekę pełną książek? Jak myślisz czy dlatego, że są bogaci i stać ich na kupowanie książek? Oczywiście, że nie!
Są tak bogaci bo odpowiednio wcześnie zaczęli czytać!

Data dodania: 2009-09-22

Wyświetleń: 2663

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość ludzi idzie przez życie bez żadnego konkretnego planu popełniając przy tym wszystkie możliwe błędy, a kiedy nie mają już sił podnosić się po kolejnej porażce, sfrustowani wychodzą z założenia, że w życiu i biznesie trzeba po prostu mieć szczęście albo trzeba być cwaniakiem i złodziejem.

Jest takie stare powiedzenie „nie wyważaj drzwi otwartych".

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dzieidzinie życia sięgnij po wiedzę! Cała wiedza jakiej porzebujesz jest gdzieś zapisana. Oczyiwiście trzeba się wysilić i trochę poszukać, ale naprawdę warto. Dziś w ciągu zaledwie kilku godzin możesz zdobyć wiedzę stanowiącą efekt wielu lat doświadzeń i badań różnych ludzi. Musisz jednak wyjść naprzeciw informacji. Od czego w końcu mamy wolność słowa i druku.

 Nie musisz popełniać wszystkich możliwych błędów. Zacznij czytać książki.
 Dlaczego czytanie książek to taka ważna sprawa?

Książki podsuwają pomysły! A pomysły są bezcenne.

Czasami jedno zdanie, jedna myśl, idea może zmienić całe życie.

Czy zauważyłeś, że bogaci ludzie mają bibliotekę pełną książek? Jak myślisz czy dlatego, że są bogaci i stać ich na kupowanie książek? Oczywiście, że nie!

tak bogaci bo odpowiednio wcześnie zaczęli czytać. Wykorzystaj fakt, że żyjesz w uprzwilejowanych czasach i masz dostęp do wiedzy.

Pomyśl tylko. Gdybyś przeczytal zaledwie dwie książki tygodniowo to w ciągu roku przeczytasz ok. 100 książek, a w ciągu 10 lat 1000 książek. Jak myślisz czy przeczytanie 1000 książek mogłoby zmienić Twoje życi­­­e? Jasne, że tak.

Ktoś kiedyś powiedział, że człowiek jest sumą książek jakie przeczytał. Być może pomyślisz, że dwie książki tygodniowo to dużo. Skąd wziąć na to czas? Piewsza książka jaką powinneś przeczytać to książka o szybkim czytaniu . Jeżeli trochę poćwiczysz to przeczytanie dwóch książek zajmnie ci zaledwie kilka godzin. Czy wiesz, że poświęcając zaledwie 1 godzinę dziennie na czytanie książek poświęconych konkretnemu zagadnieniu , to w ciągu 5 - 6 lat stajesz się ekspetem w tej dziedzinie, który może udzielać wywiadów w telewizji?

Zatem nie marnuj czasu. Czytaj książki!

Jedna rada na koniec. Kiedy spotkasz lub poznasz kogoś interesującego, nie marnuj czasu na nic nieznaczącą pogawędkę, ale zapytaj o ciekawą książkę jaką ostatnio przeczytał.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena