Przyszło nam żyć w czasach kiedy tempo życia przybrało na sile dotąd nie spotykanej.
Choroba XXI wieku to chroniczny brak czasu, którego coraz bardziej brakuje.
W związku z ciągłym brakiem czasu rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi takie jak np. sprzątanie.

Data dodania: 2009-09-20

Wyświetleń: 3601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczywiście słowo brakuje należy ująć w cudzysłów, ponieważ doba ma niezmiennie 24h.i chociaż mamy coraz więcej urządzeń, dzięki którym oszczędzamy czas np. automatyczne pralki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, komputery, różnego rodzaju roboty kuchenne, coraz więcej osób korzysta z samochodów, to jednak ciągle jesteśmy zajęci i zabiegani.

W związku z ciągłym brakiem czasu rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi takie jak np. sprzątanie. Ludzie coraz częściej korzystają z usług firm sprzątających, ponieważ mają ważniejsze sprawy na głowie i są gotowi często naprawdę dobrze zapłacić za rzetelnie wykonaną pracę.

Jednak brak czasu nie jest jedynym powodem warunkującym zapotrzebowanie na tego typu usługi. Wielu osobom się to po prostu nie opłaca, ponieważ w czasie, który musieliby poświęcić na sprzątanie są w stanie zarobić dużo więcej niż kwota jaką zapłacą firmie sprzątającej.

też tacy, którzy korzystają z usług firm sprzątających z czystej wygody. Nie chcą lub po prostu nie lubią sprzątać, a stać ich na wynajęcie firmy.

Innym powodem, dla którego ludzie korzystają z usług firmy sprzątającej są rzeczy/usługi, z którymi nie są sobie w stanie sami poradzić. Na przykład wyczyszczenie dywanu, tapicerki skórzanej, elewacji i wielu innych rzeczy wymaga specjalistycznej wiedzy i często sprzętu.

Niektórym zdrowie nie pozwala na sprzątanie domu o powierzchni np. 200m2.
Przybywa z roku na rok osób w podeszłym wieku, które mogą sobie pozwolić na korzystanie z usług firmy.

Jest jeszcze cała masa innych powodów, dla których ludzie będą korzystać z usług firm, które zajmują się sprzątaniem. Nie sposób pisać o wszystkich. Ważne jest jednak to, że można całkiem dobrze zarabiać na sprzątaniu.

Za wysprzątanie domku jednorodzinnego po remoncie o powierzchni 160m2 klienci są skłonni zapłacić 1500 zł. Sześć sprawnie działających osób jest w stanie w ciągu 10 godzin wysprzątać dom. Jeżeli założysz jednoosobową firmę i weźmiesz do pomocy pięć dziewczyn na umowę/zlecenie, to jesteś w stanie zarobić na jednym tylko domku 800 zł.
Przy odpowiedniej reklamie jesteś w stanie zarabiać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie działając jako jadnoosobowa firma świadcząca usługi dla osób prywatnych, a przecież są jeszcze firmy i instytucje.

Rynek usług porządkowych w Polsce wciąż się rozwija, a zapotrzebowanie na tego typu usługi wciąż rośnie. Na rynku jest jeszcze miejsce dla wielu firm sprzątających.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena