Czy aby odnieść sukces w biznesie trzeba mieć oryginalny pomysł? Nie koniecznie. Oczywiście jak znajdziesz swoją niszę, wymyślisz produkt bądż usługę, której nie ma na rynku, a dany produkt lub usługa rozwiązywała by problemy albo zaspakajała palące potrzeby twoich potencjalnych klientów to super!

Data dodania: 2009-09-16

Wyświetleń: 3704

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak z drugiej strony można całe życie spędzić wymyślając coś czego jeszcze nikt nie wymyślił i nie wpaść na ten genialny pomysł, który przyniesie ci fortunę. Genialne pomysły jak życie pokazuje zazwyczaj wpadają w najmniej oczekiwanych momentach. Wymyślanie czegoś na siłę zazwyczaj nic nie daje. Często na forach dyskusyjnych w temacie pomysł na biznes "przesiaduje" setki, a nawet tysiące osób desperacko szukających oryginalnego pomysłu na biznes.

Ale nie przejmuj się! Aby zarabiać kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy zł. miesięcznie nie potrzeba oryginalnego pomysłu. Bo co naprzykład jest oryginalnego w byciu agentem ubezpieczeniowym? Jest ich setki tysięcy! Czy to oznacza, że nie masz szans na sukces w tym biznesie? Jasne, że nie! Zapewniam Cię, że każdego roku przybywa tysiące nowych agentów i zawsze wśród nich wyłoni się elita, która zarabia pieniądze, o których przeciętny Kowalski nawet nie marzy.

Można tworzyć biznesy, które już istnieją i odnosić sukcesy. O sukcesie nie decyduje oryginalny pomysł tylko to jaki masz stosunek do tego co robisz i Jak bardzo się angażujesz. Twoja postawa, umiejętność podnoszenia się po porażce, odporność na stres, determinacja w dążeniu do celu, gotowość do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i umiejętności sprzedażowo - handlowych to tylko, niektóre z czynników decydujących o powodzeniu i sukcesie w biznesie.

Tak naprawdę w każdym biznesie można odnosić sukcesy. Nie ważne czy będzie to prowadzenie sklepu spożywczego, zakładu fryzjerskiego czy firmy szkolącej psy. Możesz odnosić sukcesy świadcząc tak powszechne usługi jak sprzątanie lub mycie okien.

Możesz działać w jakimkolwiek sektorze lub branży i odnosić sukcesy jeżeli będziesz robił/a odpowiednie rzeczy w odpowiedniej kolejności, a fakt iż inne firmy już działają w twojej branży i odnoszą sukcesy świadczy o tym, że zgodnie z zasadą przyczyny i skutku Ty także możesz odnosić podobne lub większe sukcesy.

W każdym razie nie musisz czekać z założeniem własnej firmy do czasu, aż wpadniesz na oryginalny pomysł.
Możesz działać od zaraz wykorzystując swoje umiejętności lub predyspozycje, a super pomysł kiedy Ci wpadnie do głowy zawsze możesz realizować.

Firma Sprzatająca - pomysł na biznes

Licencja: Creative Commons
0 Ocena