Mazda 3 MPS po raz pierwszy została pokazana na ubiegłorocznych targach samochodowych w Genewie obecnie doczekała się rynkowego debiutu. Samochód będzie napędzany silnikiem benzynowym z turbiną, który rozpędza samochód do pierwszej setki w zaledwie 6.1 sek.

Data dodania: 2009-09-14

Wyświetleń: 2699

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sportowy hatchback konstrukcyjnie opiera się na dobrze wszystkim znanym samochodzie mazda 3. Samochód otrzymał zaprojektowaną od podastaw maskę z potężnym wlotem powietrza oraz nowy, przedni grill z obniżonym i bardziej agresywnym zderzakiem. Na górnej krawędzi zderzaka umieszczono oznaczenie MPS. Styliście poszerzyli błotniki samochodu, tak abyzdołały pomieścić 18-calowe koła. Samochódjest dostępny w nastepujących kolorach: Crystal White Pearl, Black Mica,Aluminium Metallic, Velocity Red.

Nowa Mazda wewnątrz również uległa znacznym modyfikacjom. Kokpit jest nastawiony na kierowcę, który ma do dyspozycji nowiutki zestaw czerwonych zegarów, na których widnieje logo MPS. Wyświetlacz LCD został umieszczony między prędkościomierzem, a obrotomierzem. Pokazuje on kierowcy ciśnienie doładowania. Wszystkie przełączniki i drążek sześciostopniowej skrzyni biegów są umieszczone ergonomicznie i znajdują się w zasięgu ręki kierowcy.

Wnętrze mazdy MPS jest przestronne dla wszystkich pasażerów. Z przodu podczas szybko pokonywanych zakrętów o trzymanie kierowcę i pasażera dbają kubełkowe fotele. Aby umilić podróż nowa Mazda została w standardzie wyposażona w 10-głośnikowy system Hi-Fi marki BOSE, który został posiada złącze Bluetooth.

 Jednak najważniejsze w tym samochodzie znajduje się oczywiście pod maską. W tym przypadku jest to jeden z najmocniejszych i największych silników montowanych serynie w autach kompaktowych. Jest to "mały" diabełek w owczej skórze, gdyż z pojemności 2.3 lm wyciśnięto dzięki turbosprężarce 260 KM, osiąganych przy 5 500 Obr/min i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 380 Nm już przy 3 000 Obr/min. Jednostka o tych parametrach zapewnia nowej Mazdzie osiągnięcie pierwszej setki w czasie 6.1 sek, orazprędkości maksymalnej wynoszącej 250 km/h.

Auto spala 13.2 l benzyny w cyklu mieszanym oraz ok 7.5 l /100 km na trasie. Wg. producenta średnie spalanie wynosi 9.6 l/100 km.

Na samochód można już składać zamówienia u polskich dilerów. Cena nowej Mazdy MPS wynosi 116 900 zł i wydaje się być całkiem atrakcyjną za samochód dysponujący takimi osiągami i z takim wyposażeniem. Pierwsze Mazdy powinny się pojawić na naszych ulicach już we wrześniu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena