0
Chiny dążą do poprawienia dramatycznej sytuacji zanieczyszczenia środowiska
leonidas kromek
24.10.2008, czytano 1,225 razy, pobrano kod HTML 0 razy, komentarzy 0.
Artykuł przedstawiający kroki Chińczyków w kierunku poprawy sytuacji zanieczyszczeń środowiska. Chodzi o ich dostosowanie się do obowiązujących światowych norm, zgodnych z WHO.
W dniu dzisiejszym jeden z profesorów ds. zdrowia chińskiego Uniwersytetu Hong Kongu Tze-Wai Wong powiedział: "Hongkong jest międzynarodowym miastem, a nie narodu Trzeciego Świata. Chiny są Państwem Mającym bardzo dobrze rozwiniętą technologię, wiedzę a także pieniądzę, dlatego rząd musi się starać przyjąć normy przeznaczone dla krajów rozwijających się. "
Chińscy urzędnicy będą poszukiwać sposobów przyjęcia norm środowiska od Światowej Organizacji Zdrowia, dorównując tymczasowym poziomom pierwszej normy. Mimo drobnego pyłu zawieszonego oraz obniżenia 24-godzinnej normy dopuszczalnego stężenia dwutlenku siarki o 65 procent, będzie tylko o 17-proc zmniejszone dopuszczalne stężenie pyłu zawieszonego. Pokazuje to , że Chińczyków czeka żmudna praca aby osiągnąć minimalny cel w tym zakresie.
Głównymi branżami przyczyniającymi się do takiego stanu rzeczy jest bez wątpienia transport.Firmy w Chinach nie przestrzegają norm w transporcie, dlatego zanieczyszczenia są tak ogromne. wolne pojazdyczy pełne nie ma to znaczenia ponieważ spaliny są trujące przez brak katalizatorów w samochodach. logistyka
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.
0
Liczba komentarzy: 0