Wiele osób po ukończeniu pełnoletności marzy o tym, żeby usiąść za kółkiem wymarzonego auta. Nie jest to jednak takie proste.

Data dodania: 2016-01-20

Wyświetleń: 939

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

prawo jazdy Łódź Najpierw przyszły kierowca powinien zdać egzamin państwowy. Jak do niego podejść? Przede wszystkim nie nastawiać się negatywnie i słuchac co mówią doświadczeni kierowcy. Dużą pomocą jest też kurs, dzięki któremu prawo jazdy jest przyjemnością, a nie najgorszym koszmarem.

 

Zmiany w prawie jazdy

Przepisy dotyczące prawa jazdy zmieniają się niemal co roku. Może sie wydawać, że za każdym razem są to zmiany na gorsze, szczególnie dla kandydatów. Faktycznie, zwiększają one poziom trudnosci, ale też dają wiekszą pewność za kółkiem. Nawet młody, lecz świadomy swoich ograniczeń kierowca, bedzie dobrze radził sobie w codziennej jeździe, jeśli tylko bedzie miał podstawowe umiejętności i niezbędną wiedzę. Na co jeszcze powinni nastawić się młodzi kierowcy robiący prawo jazdy? Na okres próbny, podczas którego obowiązkowe będą teoretyczny kurs doszkaląjący i szkolenie praktyczne. Na dodatkowe limity prędkości, zakaz podejmowania pracy jako kierowca i prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z prowadzeniem auta przez osiem miesięcy od momentu zrobienia prawa jazdy. Nie nalezy się jednak zniechęcać, ale z powagą podejść do nowego wyzwania.

 

Gdzie najlepiej robić prawo jazdy?

Wybierając szkołę jazdy przyszły kursant powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim sala szkoleniowa i plac manewrowy – bogato wyposażona sala i własny plac umożliwiają szkolenie teoretyczne i praktyczne w jednym, znanym już miejscu. Istotna jest również kadra – prawo jazdy najlepiej robić tam, gdzie uczą doświadczeni i wyrozumiali kierowcy. Mamy wtedy pewność, że każdy nasz błąd będzie szczegółowo wytłumaczony ze wskazaniem jak go w późniejszym czasie unikać. Przed rozpoczęciem kursu warto też przeczytać regulamin wybranej placów – w ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów, poznamy organizację zajęć i jazd w ruchu miejskim. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena