Kradzieże rowerów są na porządku dziennym. Tracimy rowery w przestrzeni miejskiej, czy spod własnego domu, nawet jeśli przyczepimy je do latarni czy słupa. Jak ochronić się przed przestępczą działalnością złodziei?

Data dodania: 2015-10-08

Wyświetleń: 1160

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zabezpieczyć swój rower na wszelki wypadek?

Utracone rowery


Dobry, profesjonalny rower może kosztować tyle co używany samochód średniej klasy, dlatego jego utrata dotkliwie uderza w budżet domowy rowerzysty. Złodzieje doskonale wiedzą, ile warte są rowery, które są obiektem ich zainteresowania. Z tego względu należy dobrze zabezpieczać swój jednoślad zawsze wtedy, gdy gdzieś go zostawiamy - nawet na chwilę. Jedna minuta w zupełności wystarczy do kradzieży.


Statystyki wskazują, że 14,5 tys. rowerów rocznie jest traconych przez swoich właścicieli. Aż 5,5 tys. włamań w ubiegłym roku dokonano z myślą o kradzieży roweru. Około 65 proc. rowerów, które utracono, nigdy nie odnajduje się ze względu na brak możliwości identyfikacji. Problem jest też w tym, że 60 proc. z nas nie posiada informacji niezbędnych do zgłoszenia na policji utraty lub kradzieży roweru.


Bezpieczny Rower


Sklep rowerowy online rowerzysta.pl jest partnerem firmy mySafety, która oferuje wszystkim cyklistom możliwość ubezpieczenia swojego jednośladu. Ochrona świadczona jest w ramach usługi „Bezpieczny Rower”. Pracownicy firmy uczynią wszystko, aby szybko odzyskać skradziony lub zagubiony rower, o ile jest to możliwe.


Pakiet „Bezpieczny rower” pozwala na oznakowanie swojego jednośladu naklejką bezpieczeństwa, na której znajduje się unikalny numer oraz informacja o ochronie roweru. Można ją utożsamiać z rejestracją samochodową. Jeśli rower zaginie, można zgłosić na policję ten fakt wraz z podaniem indywidualnego numeru roweru. Poza tym, w pakiecie klient otrzymuje dwie dodatkowe naklejki informacyjne z tym samym numerem, do umieszczenia na karcie gwarancyjnej roweru lub w dowolnym miejscu, do którego ma dostęp rowerzysta każdego dnia i może mieć przy sobie.


Jeśli rower zaginie, wystarczy, że użytkownik pakietu „Bezpieczny rower” skontaktuje się z działem obsługi klienta mySafety i skorzysta z pomocy. Numery kontaktowe do firmy są czynne całodobowo. Serwis w przypadku kradzieży wszczyna procedurę formalną i zgłasza zdarzenie na policję. Przez kolejny rok śledzi internet w poszukiwaniu skradzionego roweru. Dzięki temu można szybko odnaleźć skradziony jednoślad, zwłaszcza jeśli złodziej zdecyduje się na jego sprzedaż.


Firma mySafety koncentruje się na świadczenie usług ochrony rzeczy i przedmiotów codziennego użytku, w tym właśnie rowerów różnego rodzaju. Powstała w 1997 roku w Szwecji, gdzie jazda na rowerze jest znacznie bardziej rozpowszechniona niż w Polsce. Marka może pochwalić się ugruntowaną pozycją rynkową i gronem 2,5 mln zadowolonych klientów. Warto skorzystać z jej usług zwłaszcza, że ubezpieczając swój rower mamy pewność, że nawet jego kradzież nie odbije się negatywnie na naszej kieszeni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena