Niektórzy rodzice uważają, że na zaznajomienie się z kulturą ich dzieci mają jeszcze czas. Warto jednak już od najmłodszych lat pokazywać mu, że sztuka i kultura są dla ludzi, a interesowanie się nimi nie tylko wpływa na intelekt, ale również dostarcza mnóstwo ciekawych wrażeń. 

Data dodania: 2015-03-24

Wyświetleń: 1026

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Atrakcje kulturalne – nie tylko dla dorosłych!

Gdzie zabrać dziecko, aby chętnie kontynuowało swoją edukację kulturalną?

Teatry dla dzieci
W dużych miastach wybierać można spośród bogatej oferty teatrów. Wiele z nich to teatry przygotowujące specjalne spektakle dla dzieci, podczas których dzieci nie tylko oglądają ciekawe wystąpienie, ale również bawią się. Nieco starszym dzieciom spodoba się natomiast musical. Teatry muzyczne co jakiś czas oferują nowe przedstawienia dla najmłodszych widzów, które są nierzadko realizacjami znanych bajek i innych, nieco bardziej ambitnych pozycji(np. Akademia Pana Kleksa, Mały Książę).


Kino 5D
W Warszawie ciekawą atrakcją dla młodych pasjonatów kultury jest kino 5D. Angażuje ono nie tylko dzieci, ale również sprawia wiele radości dorosłym. Może zatem stać się doskonałym pomysłem na spędzenie weekendowego popołudnia w gronie rodzinnym. Kino 5D jest również narzędziem edukacyjnym, które pozwala na obejrzenie pewnych zjawisk w trójwymiarze przy jednoczesnym doświadczeniu dźwięku, ruchu, dotyku oraz zapachu. Takie zaangażowanie wszystkich zmysłów w odbiór filmu daje wrażenie bycia jednym z jego uczestników.


Pracownie edukacyjne
W niemal każdym mieście coraz więcej otwieranych jest pracowni kulturalno-edukacyjnych dla dzieci. W stolicy niewątpliwie króluje wśród nich Centrum Nauki Kopernik, gdzie mali odkrywcy mogą poznać nie tylko tajniki biologii i matematyki, ale również obejrzeć spektakl teatralny bądź wydarzenie muzyczne. Ponadto, Kopernik przyciąga również atrakcjami Planetarium, które na chwilę obecną jest jednym z najnowocześniejszych planetariów w Europie. Tu również odbywają się projekcje filmów, koncerty oraz inne spotkania, zarówno te adresowane do dzieci, jak i dla dorosłych.


Domy kultury
Ciekawe propozycje darmowych zajęć dla dzieci oferują również miejskie domy kultury. Od tańca, poprzez śpiew, aż po warsztaty plastyczne – ich wybór zależy od wielkości ośrodka i zaplecza, którym on dysponuje. Dzisiejsze domy kultury nierzadko są wyremontowane i wyposażone w wiele niezbędnych przedmiotów, które pozwalają na prawidłowy rozwój dziecka. Tego rodzaju inicjatywy umożliwiają spotkania z rówieśnikami, zdrową rywalizację oraz rozwijanie pasji artystycznych, które z czasem z pewnością zaprocentują nie tylko w dziecięcych latach, ale również w życiu dorosłym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena