Reklamy różnego rodzaju produktów spożywczych atakują nas hasłami: "dobre źródło błonnika", "bogaty w błonnik", itp. Po co tak naprawdę naszemu organizmowi potrzebny jest błonnik?

Data dodania: 2015-03-09

Wyświetleń: 1079

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

     Błonnik jest niezbędnym elementem diety – odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego przewodu pokarmowego, ma korzystny wpływ na zdrowie i życie każdego człowieka. Niestety w dzisiejszych czasach nasza dieta często jest uboga w błonnik. Ograniczone spożywanie takich produktów jak pełnoziarniste pieczywo, surowe owoce (zwłaszcza pestkowe, a szczególnie porzeczki i maliny), orzechy i warzywa strączkowe skutkuje zaparciami, odczuciem ciągłego głodu (a co niejednokrotnie się z tym wiąże – także nadwagą), wzmożonymi objawami licznych chorób cywilizacyjnych (takich jak miażdżyca, cukrzyca, rak jelita grubego) i ogólnym złym samopoczuciem.

     Jak radzić sobie z niedoborami błonnika? Czy niezbędne są gruntowne zmiany w diecie? Otóż niekoniecznie! Doskonałym rozwiązaniem problemu jest suplement diety z błonnikiem. Pozwala on uzupełnić braki w naszej codziennej diecie bez przeprowadzania rewolucji w sposobie odżywiania. Z reguły ma wygodną formę granulatu lub tabletek, dlatego łatwo się przyjmuje. Dzięki suplementowi diety nie musisz zamieniać swoich przyzwyczajeń żywieniowych, rezygnować z ulubionych przekąsek na rzecz tych z większą zawartością błonnika ani spędzać długich godzin na przygotowaniu bogatych w błonnik posiłków. Suplement diety z błonnikiem jest idealny dla każdego, kto chce w prosty i wygodny sposób zadbać o swoje zdrowie.

     Regularne przyjmowanie suplementu diety z błonnikiem ma bardzo korzystny wpływ na organizm. Od razu po zastosowaniu można spodziewać się zmniejszenia odczucia głodu, gdyż błonnik pęcznieje w przewodzie pokarmowym, wypełniając żołądek i opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek, dając tym samym uczucie sytości na długi czas. Dlatego taki suplement diety jest doskonały dla osób odchudzających się. Po kilku dniach stosowania błonnika obserwuje się skutki wyregulowania perystaltyki jelit – skuteczne rozwiązanie problemu zaparć i wrażenia „pełności brzucha” (jakby połknęło się balon). Przy dłuższym stosowaniu suplement diety z błonnikiem wspomaga wydalanie z organizmu szkodliwego cholesterolu (a tym samym przeciwdziała miażdżycy), chroni przed wystąpieniem raka jelita grubego, dny moczanowej i kamicy żółciowej, sprzyja wytwarzaniu witaminy B2 w organizmie, zmniejsza wchłanianie niekorzystnych dla człowieka substancji.

     Nie sposób zapamiętać wszystkich zalet błonnika. Warto jednak pamiętać o uzupełnieniu swojej diety w produkty z wysoką zawartością tego składnika lub - jeśli jest to dla nas zbyt kłopotliwe - rozwiązaniem niedoborów błonnika poprzez przyjmowanie odpowiedniego suplementu diety.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena