Początki Internetu sięgają końca lat 60. XX wieku. Docelowo miał on służyć amerykańskim siłom zbrojnym w celu usprawnienia dowodzenia w warunkach wojny nuklearnej. Dzięki prowadzonym badaniom, zdecydowano się na stworzenie rozległej sieci komunikacyjnej, która ewoluowała w bardzo szybkim tempie do niesamowitych rozmiarów.

Data dodania: 2014-01-30

Wyświetleń: 1346

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

FELIETON

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Osiągnięcie amerykańskich uczonych, owocuje w dzisiejszych czasach bardzo intensywnym rozwojem. W dobie Internetu nasze codzienne obowiązki częściowo zostają rozwiązywane w „sieci”. Bardzo często decydujemy się na codzienne zakupy on-line. Dzisiejsze możliwości umożliwiają nam prowadzenie inwestycji w Internecie, obejrzenie mieszkania dostępnego na sprzedaż czy opłacenia rachunków bez wychodzenia z domu. Opisane usprawnienia są niewątpliwie pomocne w naszej codzienności. Jednak bardzo często pojawienie się nowych rozwiązań, narażone jest na niebezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo w sieci dla każdego z nas jest bardzo ważne. Jak doskonale wiemy, nikt z nas nie jest anonimowy w Internecie. Każdy legitymuje się określonym adres IP. Dodatkowo podczas procesu zakupu, bardzo często jesteśmy zobowiązani do podania określonych danych w celu finalizacji zamówienia. Dlatego firmy prowadzące działalność w Internecie powinny dbać o bezpieczeństwo przechowywanych danych na serwerach. Do realizacji powyższych założeń konieczny jest profesjonalny hosting. Firmy, które specjalizują się w tego typu usługach powinny spełniać wymogi bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Podczas wyboru dostawcy hostingu warto sprawdzić, czy dana firma posiada certyfikat Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który dodatkowo poświadcza o jakości świadczonych usług. Hosting stron internetowych bardzo często wiążę się z awaryjnością, dlatego decydując się na konkretną ofertę warto sprawdzić kompetencje pomocy technicznej. Jest to istotne, ponieważ nie zawsze potrafimy wykonać wszystkich działań sami, a pomoc techniczna bardzo często jest usługą zawartą w pakiecie za który płacimy.

Reasumując, przed wyborem dostawcy hostingu warto dokładnie się zapoznać z jego ofertą oraz funkcjonalnością serwerów a także kompetencjami obsługi technicznej. Zawierając umowę z konkretną firmą, bardzo często decydujemy się na co najmniej roczną współpracę, podczas której wszystko może się wydarzyć.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena