Każdy nowo zatrudniony pracownik ma przed sobą trudne zadanie. Nagle musi zacząć pracować na oprogramowaniu, które jest mu obce – musi więc nauczyć się szybko z nim współpracować i korzystać z jego możliwości.

Data dodania: 2011-10-05

Wyświetleń: 1079

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Im szybciej się oswoi z nowymi programami, tym będzie bardziej efektywny. Ma więc do wyboru dwie drogi – albo zlecić pracownikowi nauczyć się wszystkiego samemu (co najczęściej trwa dość długo, w zależności od intuicyjności programów i zdolności pracownika) lub wysłać go na szkolenie, podczas którego w krótkim czasie pozna wszystkie tajniki oprogramowania, którym będzie się posługiwał. Wybór wydaje się być prosty. Czas to pieniądz – dlatego właśnie najroztropniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na szkolenie. Dzięki niemu oszczędza się duże ilości czasu i pieniędzy. Można, na przykład, na takie szkolenie wysłać jednocześnie kilku pracowników, co jeszcze bardziej zoptymalizuje wydane pieniądze.

Jedną z firm, która regularnie prowadzi szkolenia, jest Microsoft. Jako że są oni obecnie największą firmą na świecie produkującą różnego typu oprogramowanie, e-szkolenia, które prowadzą, reprezentują sobą najwyższy poziom. Szkolenia prowadzone przez tę korporację dotyczą zarówno programów dla firm, jak i dla klientów indywidualnych, a zwykle odbywają się online, dzięki czemu nie trzeba wykładać dodatkowych kosztów związanych z dojazdem pracownika do odpowiedniego miejsca.

Inne szkolenia z oprogramowania oferują również urzędy pracy w celu dokwalifikowania pracowników. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ dzięki informacjom, które uzyska się podczas tego typu szkoleń, można zagwarantować sobie znacznie lepszą pracę, co bezpośrednio przełoży się na znacznie lepsze zarobki. A w swoje CV warto inwestować.

Warto zauważyć, że na takich meetingach można dowiedzieć się o danym programie znacznie więcej, niż nauczyłoby się samemu poprzez regularne korzystanie z niego. Bardzo często bowiem zdarza się, że pracownik zupełnie przez przypadek trafia „po latach” na niezwykle przydatną funkcję, która już dawno znacznie uprościłaby jego pracę. To sytuacja wyjęta z życia, wystarczy się tylko zastanowić, jak często nam zdarzało się coś odkryć w danym programie.

Ten krótki artykuł to tylko wprowadzenie do tematyki szkoleń. Ma na celu uświadomić pracodawców, że pieniądze na nie przeznaczone, to wcale nie wydatek, a inwestowanie, które może przynieść realne zyski.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena