Podczas minionego weekendu faworyci zgodnie wygrywali w swoich ligach: Real, Barcelona, Inter, Milan, Chelsea, Manchester, Lyon. W Polsce wśród drużyn z czołówki zwyciężyła tylko Jagiellonia, która nie traci jeszcze wiary w zdobycie tytułu.

Licencja: Creative Commons

W ostatnim spotkaniu 31 kolejki Primera Division Valencia rozbiła aż 5-0 Villarreal. „Żółte łodzie podwodne” zatopione zostały w drugiej połowie, kiedy „Nietoperze” zdobyły aż 4 gole. Kolejne znakomite spotkanie rozegrał Roberto Soldado, strzelec dwóch bramek. Real i Barcelona pewnie wygrały swoje mecze, jednak „Królewscy” mają zbyt duża stratę, by marzyć jeszcze o tytule.

We Włoszech wygrały drużyny z czołówki: Milan, Napoli i Inter. W meczu z liderem zagrał Boruc, jednak jego Fiorentina przegrała 1-2 z Milanem. Inter i Napoli nie rezygnują z pościgu za klubem z Mediolanu, oba zespoły wygrały swoje spotkania po 2-0. Po ciekawym meczu Juventus pokonał Genuę 3-2.

W Anglii pewnie po tytuł zmierza Manchester United. „Czerwone Diabły” z Tomaszem Kuszczakiem w bramce pokonały Fulham 2-0. Rywal MU w walce o mistrzostwo i klubowy Puchar Europy Chelsea wymęczyła skromne zwycięstwo 1-0 nad Wigan.

Jeszcze niedawno mało kto wierzył, że BVB da się dogonić rywalom. Tymczasem w Bundeslidze przewaga Borussii Dortmund nad Bayerem Leverkusen stopniała do 5 punktów. Lider zremisował w Hamburgu z HSV 1-1, a gola na wagę remisu zdobył w 90 minucie Jakub Błaszczykowski. „Aptekarze” po zwycięstwie nad St. Pauli 2-1 są coraz bliżej lidera. Po meczu Bayernu z Norymbergą zwolniony został trener Monachijczyków- Luis Van Gaal.

We Francji potknięcie Lille, które przegrało w Monako 1-0, wykorzystał tylko Lyon, pokonując Niceę 2-0. Marsylia  zremisowała u siebie z Toulouse 2-2, a Rennes przegrało z Brest 2-0. Gola dla Auxerre zdobył Dudka.

Były trener Lecha Jacek Zieliński zmierzył się w piątek ze swoim byłym klubem jako trener Polonii Warszawa. „Czarne Koszule” zwyciężyły mistrza Polski 1-0 i powoli zaczynają grać na miarę swoich możliwości. Legia i Wisła zremisowały swoje spotkania 2-2 odpowiednio z Zagłębiem Lubin i Koroną Kielce. Co ciekawe Warszawiacy w ostatniej minucie spotkania doprowadzili do remisu, natomiast „Biała Gwiazda” w tej samej minucie dała sobie strzelić wyrównującego gola – a raczej sama go sobie strzeliła po samobójczym trafieniu Wilka, byłego gracza Korony. Jaga pokonała słaba Arkę i jeśli Gdynianie nie poprawią formy, to wylądują w 1 Lidze. Skazywana na straty Cracovia pokonała Lechię 3-0 i jest blisko bezpiecznej strefy.