0
Kazania proboszcza z Ars
Samuel Zborowski
10.03.2011, czytano 407 razy, pobrano kod HTML 0 razy, komentarzy 0.
Powinieneś to przeczytać, a na pewno zmienisz swoje podejście do wiary, która może stać się bardziej dojrzała. Dokonaj analizy swojego sumienia. Proboszcz z Ars jest gotów ci pomóc.
Doskonała książka z wybranymi kazaniami i homiliami świętego proboszcza z Ars, zaproponowana czytelnikowi przez wydawnictwo Viator trafiła do księgarń w 2010 roku.
Wyśmienita pomoc dla wszystkich kapłanów, którzy z wiarą
i przekonaniem chcą wygłaszać kazania. Publikacja dla każdego kto poważnie myśli o sakramentach, o modlitwie i świadomym życiu religijnym. Bardzo dobrze przetłumaczona, co sprawia że między wierszami przemyka się płynnie i szybko nie tracąc wątku.
Osoby św. Jana Marii Vianneya nie trzeba szerzej przedstawiać. Wszyscy wiemy, jakie ogromne trudności pokonywał na drodze do kapłaństwa. Raczej na pewno należy, to postrzegać jako szczególny czas przygotowania przed tym, co Bóg zaplanował dla niego w późniejszym
okresie życia. "...Moc w słabości się doskonali..." Nawet a może zwłaszcza, w oczach dostojników kościelnych i ich ocenie młody Jan nie rokował nadziei na przyszłość. Tak, to już jest że miara ludzka przykładana innym, rzadko kiedy odpowiada woli Bożej. Później miało się okazać, że ten młodzieniec o przeciętnych zdolnościach intelektualnych, słabym zdrowiu i mizernej sylwetce będzie prawdziwym pasterzem, który przyprowadzi Bogu liczne zastępy wiernych.
Vianney przez swoje kazania chce nam pokazać, w jaki sposób trafił
i przemienił pogańskie serca mieszkańców małej wioski Ars. Nawet więcej, przybywali do niego ludzie z całej Francji, każdy chciał się
u niego wyspowiadać. Jego homilie prostują sumienia ludzi poprzez uświadomienie im ich grzechów, a jednocześnie wskazuje drogę prowadzącą ku wyzwoleniu ich z niewoli zła.
Jest to najlepszy rachunek sumienia, jaki znam, odpowiedni dla każdego katolika prowadzącego świadome i pogłębione życie religijne.
To doskonałe narzędzie Boże można wykorzystać do analizy własnego
sumienia zarówno co miesiąc, jak i w tych przełomowych chwilach naszego życia, kiedy dokonujemy jego podsumowania np. I Komunia Święta, ślub, choroba czy śmierć.
Ktoś powie, że to gruba przesada, żeby za każdym razem przed przystąpieniem do sakramentu pojednania, przygotowywać swoje sumienie według wskazań proboszcza z Ars. Jednak, to konieczne jeżeli chce się poznać siebie, jeżeli chcemy stanąć w prawdzie. Z pewnością na początku, to może sprawiać trudności, ale z czasem będzie ich mniej.
Reasumując, ta książka dostarczy kapłanowi tematów, które będzie mógł wykorzystać we własnych kazaniach. Pokazuje ich prosty schemat
głoszenia.
Dla wierzących-katolików, to publikacja wobec której nie mogą przejść
obojętnie. Ona zmieni twoje patrzenie na świat i ludzi.
cielaweksiazkiblogcom.blogspot.com
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.
0
Liczba komentarzy: 0