W dobie tak ogromnego składowania materiałów, które nie nadają się do ponownego użycia, oraz braku możliwości ich ponownego wykorzystania, ważnym jest fakt, by w jak najwyższym stopniu rozwijać recykling metali, które doskonale sprawdzają się jako elementy produkcji nowych komponentów.

Data dodania: 2011-02-07

Wyświetleń: 2288

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest to związane nie tylko z pozytywnym wpływem na środowisko naturalne, ale przede wszystkim z gospodarowaniem odpadami, które zajmują pokaźne przestrzenie, bowiem złom metalowy, to zwykle fragmenty, o dużej objętości i gabarytach. Produkcja bazująca na wielokrotnym wykorzystaniu tych samych surowców jest ponadto niewątpliwą ochroną dla nieodnawialnych lub trudno i długo odnawialnych źródeł surowców naturalnych. Pokrzepiające są statystyki, według których stal jako substancja, która może zostać łatwo przetworzona, nawet wiele razy poddawana jest recyklingowi w na tyle pokaźnych ilościach, że ok. 60% tegoż materiału produkowanego na świecie, pochodzi właśnie z procesu odzysku. Wszystko wskazuje również na to, że ilość ta będzie systematycznie wzrastać, a wiąże się to także bez wątpienia z tym, że stal jest materiałem łatwym w sortowaniu spośród innych metali, ze względu na jej właściwości (możliwość sortowania za pomocą magnezu).

Proces recyklingu metali wiąże się też bezpośrednio z powstawaniem giełd metali oraz punktów, które handlują elementami metalowymi. Obrót złomem przyczynił się do wyspecjalizowania odpowiednich jednostek w zakresie urządzeń, które sprzyjają efektywności pracy z tego rodzaju komponentami. Skup złomu oraz handel złomem to branże wymagające zaplecza sprzętowego, dzięki któremu łatwiej i sprawniej będzie przebiegać zarówno separacja, jak i fragmentacja poszczególnych rodzajów metali.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena