Kremy do depilacji dla mężczyzn w ostatnim czasie są wyznacznikiem komfortu, lepszego wyglądu i higieny. Panowie coraz częściej decydują się na usuwanie zbędnego owłosienia nie tylko z brody. Chcąc czuć się atrakcyjniejszymi nasi panowie postanawiają nadać swojemu ciału gładkość bez zbędnych włosków.  

Data dodania: 2010-10-04

Wyświetleń: 5926

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kremy do depilacji i ich działanie

Kremy do depilacji dla mężczyzn to ogólnodostępne preparaty pomagające pozbyć się zbędnego owłosienia ze wszystkich partii ciała. Kupić można je w każdej drogerii i aptece bez najmniejszej trudności. Kremy usuwające zbędne owłosienie nazywane są powszechnie depilacją chemiczną,  ze względu na występowanie różnego rodzaju substancji pochodzenia chemicznego. Działają one poprzez rozpuszczanie keratyny włosa. W przypadku używania kremów depilujących należy mieć świadomość, iż rozpuszczają one tylko część włosa znajdującą się na powierzchni skóry, a cebulkę pozostają nienaruszoną. Skład kremów pomagających zlikwidować owłosienie to przede wszystkim sole kwasu tioglikolowego będącego substancją pochodną siarki. Ten organiczny kwas wydziela drażniący, nieprzyjemny dla nosa zapach. Jednakże coraz częściej na rynku dostać można preparaty pachnące delikatniej dzięki odpowiednim kwiatowym aromatom niwelującym chemiczny zapach. Kremy do depilacji dla mężczyzn to alternatywa dla innych sposobów radzenie sobie z włoskami

Jak wykonać depilację za pomocą kremu?

Zanim przystąpimy do depilacji należy wykonać tak zwaną próbę uczuleniową wykonywaną w celu uniknięcia ewentualnych podrażnień. Polega to na aplikacji odrobiny preparatu na fragment ciała, najlepiej niewidoczny. Na uzyskanie wyniku należy poczekać od dwunastu do dwudziestu czterech godzin. Jeżeli okaże się, że specyfik nie wpłyną na naszą skórę podrażniająco ani alergicznie możemy przystąpić do wykonania do właściwej, głównej depilacji.  Skóra przed depilowaniem powinna być oczyszczona i sucha. Nakładamy na nią równomierną warstwę kremu za pomocą dołączonej do preparatu plastikowej szpatułki, nie wcierając substancji w skórę. Krem należy pozostawić na danych partiach ciała na około od pięciu do dziesięciu minut, nie doprowadzając do zaschnięcia go na skórze, nie wolno również trzymać substancji dłużej niż czas zalecany na opakowaniu, ponieważ to może doprowadzić do skutków ubocznych w postaci podrażnień.  Kremu depilującego pod żadnym pozorem nie należy nakładać na skórę ze znamionami, z rankami i innymi zmianami skórnymi ze względu na to, iż jest to środek silnie działający. Po upływie wymaganego czasu krem wraz z rozpuszczonymi włoskami należy usunąć szpatułką. Pozostałości specyfiku można pozbyć się za pomocą gąbki.  Następnie skórę obmyć wodą, nie używać mydła, a potem osuszyć dokładnie ręcznikiem.  Taka depilacja wystarcza na około trzy – cztery dni, później włoski zaczynają odrastać. Dodatkowa zaletą depilacji kremami jest fakt, iż systematyczne usuwanie owłosienia sprawia, że włoski stają się delikatniejsze i wolniej rosną.

Kremy depilujące a inne formy usuwania owłosienia

Oprócz wyżej wymienionych dostępnych form depilacji za pomocą kremu możemy także pomóc sobie stosowaniem plastrów depilujących. Jednakże ta metoda jest dosyć nieporęczna dla mężczyzn dopiero zaczynających się depilować. Ten rodzaj to plastry nasączone woskiem, które wcześniej należy ogrzać w dłoniach, a następnie nakleić na wcześniej oczyszczoną skórę. Kolejnym krokiem jest energiczne oderwanie plastrów od skóry, w kierunku przeciwnym niż wzrost włosów (zrywamy plastry „pod włos”). Oderwany kawałek papieru z woskiem szybko przykładamy do następnego kawałka skóry i tak raz za razem depilujemy cały fragment wybranej partii ciała. Po pozbyciu się włosków pozostały wosk należy usunąć dołączona do opakowania chusteczką nasączoną oliwką. Po wykonaniu tej czynności na skórę nakłada się żel łagodzący powstałe podrażnienia. Włoski po depilacji plastrami nie odrastają przez około miesiąc, a kolejne depilacje sprawiają, iż owłosienie staje się mniejsze i delikatniejsze.  Największym minusem tej metody jest fakt, iż wykonywana czynność jest bardzo bolesna.

Kolejną formą usuwania zbędnego owłosienia jest golenie maszynką. Jest to czynność stosunkowo prosta, ponieważ polega na przesuwaniu ostrzy golarki po skórze. Jednakże negatywnym jej aspektem jest to, że włoski szybko odrastają, golić trzeba je niemalże codziennie, do tego stają się mocniejsze, ciemniejsze, a z biegiem czasu z jednej cebulki może wyrastać kilka pojedynczych włosków. Dlatego tę metodę depilacji należy wykonywać w ostateczności. Atutem golenia maszynka jest szybkość wykonywania czynność. 

Następną metodą radzenia sobie z niesfornym owłosieniem jest używanie depilatorów elektrycznych. Te urządzenia mają za zadanie wyrywanie włosków wraz z cebulkami. Na rynku dostępnych jest wiele typów depilatorów elektrycznych, coraz bardziej rozwiniętych technologicznie. Wybierać, zatem możemy wśród depilatorów z nakładką chłodząca, z nasadką wibrująca, z szybkimi głowicami, jak również z nakładkami masującymi. Depilacja elektryczna to bardzo ciekawe rozwiązanie usuwania zbędnego owłosienia.

Kolejną formą usuwania włosków z ciała w celu nadania mu gładkości jest depilacja laserowa. Tę metodę wykonują specjaliści specjalnym urządzeniem. W tym przypadku wiązka światła laserowego zostaje nakierowana na włos, a następnie dokonuje się trwałe zniszczenie włosków wraz z cebulkami. Aby osiągnąć optymalny i trwały efekt usuwanie laserowe należy wykonywać przez kilka razy, co pewien czas. Jest to forma satysfakcjonująca, lecz negatywna jej strona jest niebagatelna cena.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena