Środa 18 sierpnia będzie pamiętnym dniem dla polskich kibiców. W Trójmieście otworzono nowoczesną i funkcjonalną halę Ergo Arena, a ceremonię uświetnił mecz dwóch najlepszych drużyn siatkarskich na świecie: Polski i Brazylii.

Licencja: Creative Commons

Cztery lata temu w finale Mistrzostw Świata w Tokio, Brazylia ograła Polaków i zdobyła złoty medal. Biało- czerwoni ostatni raz z utytułowanym rywalem wygrali 8 lat temu, dlatego bardzo zależało im na zwycięstwie z Latynosami. Po dwóch setach prowadzili 2:0 i wszystko wskazywało, że zakończą ten mecz efektowną wygraną. Brazylijczycy jednak łatwo wygrali dwa kolejne sety i o wyniku decydował emocjonujący tie break, w którym Polacy wygrali 20:18.

Do Trójmiasta przyleciały największe gwiazdy „Canarinhos” z Dante i Gilberto na czele, jednak musiały one uznać wyższość Michała Winiarskiego (MVP meczu) i jego kolegów. Obie drużyny przygotowują się do tegorocznych Mistrzostw Świata we Włoszech. Polacy już w piątek wezmą udział w Memoriale Huberta Wagnera w Bydgoszczy. Zagrają tam z Bułgarią, Czechami oraz rewanż z Brazylią.

Na trybunach Ergo Areny, zasiadł komplet 11 tysięcy widzów a wśród nich wiele ważnych osobistości. Był prezydent Lech Wałęsa, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, a poświęcenia obiektu dokonał arcybiskup Leszek Sławoj-Głódź. Już niedługo kolejne wielkie wydarzenie w hali znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu. 26 listopada wystąpi tam światowa gwiazda muzyki- Lady Gaga.

Polska - Brazylia 3:2 (25:21, 25:18, 14:25, 17:25, 20:18)

Polska: Nowakowski, Winiarski, Gruszka, Zagumny, Kurek, Możdżonek, Ignaczak (L) oraz Bąkiewicz, Wlazły, Łomacz, Kłos

Brazylia: Murilo, Lucas, Bruno, Dante, Vissotto, Rodrigao, Mario Junior (L) oraz Theo, Marlon, Sidao