Prawie każdy staje kiedyś przed problemem zakupu pralki. Zderzamy się wtedy z zawrotną ilością ich marek. Łatwo w tym wszystkim się pogubić, dać omamić sprzedawcą sprzętu agd. Oto kilka zgromadzonych, porad dotyczących zakupu pralki.

Data dodania: 2010-07-09

Wyświetleń: 2469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Przy zakupie pralki powinieneś uwzględnić kilka podstawowych rzeczy.
Zastanów się, ile osób będzie korzystało ze sprzętu? Czy będziecie robić jedno zbiorcze pranie raz na kilka dni, czy może też kilka razy w tygodniu?
Kolejną ważną sprawą jest to, ile pieniędzy zamierzasz przeznaczyć na zakup. Oszacowanie możliwości własnego portfela już na początku znacznie ułatwi wybór, gdyż z góry wyeliminuje modele, które są dla Ciebie cenowo niedostępne.
Generalnie są dwa rodzaje pralek: ładowane o góry i ładowane od frontu.

Zalety tej pierwszej to m. in. nieduży rozmiar, spora pojemność oraz to, że nie wymagają ciągłego schylania się i przy praniu nie obciążamy kręgosłupa. Do wad natomiast należą wyższa cena, są troszkę mniej stabilne od pralek ładowanych od frontu oraz w zasadzie nie można wykorzystać blatu pralki, gdyż w trakcie prania należy go otwierać.
Pralki ładowane od frontu to swego rodzaju standard, taka pralka znajduje się w większej części polskich gospodarstw domowych. Do ich zalet należą m.in. większa pojemność, stabilność oraz niższa cena. Praktycznie jedyną wadą, którą możemy się nich doszukać, jest to, że zajmują dużo miejsca.

Pod uwagę należy wziąć także najważniejsze parametry techniczne , takie jak:
klasa efektywności energetycznej, klasa prania oraz klasa suszenia, prędkość wirowania, poziom zużycia wody, pojemność maksymalna (ładowność maksymalna), programy prania, filtry, poziom głośności, funkcje i ułatwienia dodatkowe.

Dokładna analiza tych parametrów pozwoli uniknąć rozczarowania z zakupionej pralki, jednocześnie przynosząc satysfakcję z działania zakupionego sprzętu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena