Drużyna Asseco Prokom Gdynia po raz siódmy z rzędu  wywalczyła tytuł mistrza Polski w koszykówce. W czwartym meczu finału gdynianie pokonali Anwil Włocławek 80:79 (19:25, 13:19, 28:18, 20:17) i wygrali rywalizację play off 4-0.

Licencja: Creative Commons

Pierwsza kwarta to skuteczne ataki gospodarzy. Zawodnicy Anwilu prowadzeni przez Nikolę Jovanovica i Szubargę wygrali pierwszą odsłonę meczu 25:19.W drugiej kwarcie Anwil dzięki bardzo skutecznej podwoił przewagę punktową, mogła ona być jeszcze wyższa gdyby nie świetna dyspozycja Woodsa. Dopiero w drugiej połowie spotkania gdynianie odrobili stratę i na ostatnią kwartę schodzili tylko z dwupunktową stratą. Ostatnia odsłona meczu to zażarta walka o każdą piłkę i niezwykłe emocje do ostatnich sekund pojedynku. Gospodarze mimo nawet sześcio punktowej przewagi, musieli uznać wyższość aktualnego Mistrza Polski. Do zwycięstwa 80:79, Asecco Prokom Gdynia poprowadzili Woods, który odnotował double-double – 31 punktów i 11 zbiórek . Wspierali go Logan(16) i Łapeta (13).

Najlepszym zawodnikiem finału (MVP) został uznany rozgrywający Asseco David Logan. Serb Nikola Jovanovic z Anwilu (20 pkt i 11 zbiórek) oraz Amerykanin Qyntel Woods (Asseco) wybrani zostali  najlepszymi zawodnikami czwartego meczu finału. Drużyna Mistrza zdominowała rozgrywki Tauron Basket Ligii, przegrywając tylko dwa spotkania w sezonie zasadniczym.

Dla trenera Asseco Prokom Gdynia Tomasa Pacesasa jest to już dziewiąty złoty medal mistrzostw Polski. Trzeci raz z rzędu zdobył tytuł jako szkoleniowiec, wcześniejsze wywalczył grając na boisku. Asystentami Pacesasa są od trzech lat Słoweniec David Dedek, doświadczony szkoleniowiec z Litwy Aleksandras Kosauskas oraz Andrzej Adamek

Anwil Włocławek – Asseco Prokom Gdynia 79:80 (25:19, 19:13, 18:28, 17:20)

Anwil Włocławek: Nikola Jovanovic 20, Rashard Sullivan 16, Andrzej Pluta 15, Brett Winkelman 11, Bartłomiej Wołoszyn 9, Alex Dunn 4, Krzysztof Szubarga 3, Dru Joyce 1, Kamil Chanas 0.

Asseco Prokom Gdynia: Qyntel Woods 31, David Logan 16, Adam Łapeta 13, Jan-Hendrik Jagla 8, Daniel Ewing 5, Lorinza Harrington 3, Adam Hrycaniuk 2, Piotr Szczotka 2, Ratko Varda 0, Mateusz Kostrzewski 0;