Zasmuceni kolejnymi klęskami polskich piłkarzy mamy doskonały sposób na pocieszenie, a są nim Polscy siatkarze, którzy rewelacyjnie radzą sobie w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Turcji.

Licencja: Creative Commons

Reprezentacja polskich siatkarzy do rozgrywek Mistrzostw Europy przygytowywała się przez kilka miesięcy. Przez większość tego okresu Daniel Castelani, trener kadry poszukiwał młodzieży, która w nadchodzącym czasie mogłaby zastąpić siatkarzy, którzy prowadzą naszą reprezentację od lat. Tym sposobem selekcjoner odnalazł m.in. Bartosza Kurka, siatkarza młodego pokolenia, który reprezentuje barwy GKS Bełchatów. Młodzian rewelacyjnie wszedł w drużyne i stał sie jej gwiazdą. Polska na dzień dzisiejszy jest po trzech doskonałych meczach. Polacy zaskoczyli już w pierwszym spotkaniu,  w którym to pokonaliśmy Francję 3:1. Nie był to mecz wspaniały, ale najważniejsze, że nasi reprezentanci odnieśli w nim sukces. Sytuacja podobnie wyglądała w przypadku spotkania z Niemcami, którego wszyscy się obawialiśmy. Polacy pokonali zachodnich sąsiadów w podobnym stosunku jak francuzów, a w ostatnim secie zdeklasowali rywali oddając im zaledwie 14 punktów. Co ciekawe obecnym trenerem Niemiec jest poprzedni trener reprezentacji Polski. Trzecim przeciwnikiem Polaków w rozgrywkach grupowych była Turcja. Turcy nie stawili wielkiego oporu. Mecz rozgrywany w miejscowości Antalya zakończył sie po kilkudziesięciu minutach, a Polska w wielkim stylu wyszła z grupy. W nadchodzących dniach nasi reprezentanci walczyc będą o Mistrzostwo Europy, a piłkarze będą próbowali wykorzystac ostatnią szansę na awans do Mistrzostw Świata. Cele tak rozległe, ale wciąż to piłka nożna jest najbardziej w Polsce cenionym sportem. Miejmy nadzieję, że dzięki sukcesom naszej siatkarskiej kadry sytuacja ta diametralnie się zmieni.