Przeglądasz artykuł

Bez ocenyBez ocenyBez ocenyBez ocenyBez oceny | Dec 20 2012, 12:58 AM | Drukuj
FAQu

Czym zajmuje się serwis Artelis? 

 

Serwis Artelis umożliwia:

 

1) publikowanie własnych artykułów na różnych licencjach, między innymi z prawem do przedruku.

Pod każdym artykułem możesz umieszczać stopkę autorską wraz z linkiem do swojej strony. W ten sposób zyskujesz reklamę swojej strony WWW. Budujesz swoją markę, zyskujesz renomę jako dobry autor.

 

2) dowolne pobieranie opublikowanych artykułów i umieszczenie ich na własnej stronie lub w wydawanym ezinie (przedruk).

Wszystkie teksty, które tu znajdziesz, mogą być przedrukowywane w niezmienionej formie wraz ze stopką autorską i aktywnymi linkami umieszczonymi w artykule i stopce, chyba, że inaczej stanowi licencja, na jakiej autor umieścił dany artykuł.

3) czytanie, zdobywanie wiedzy, komentowane, ocenianie — życie społeczne. Dzielenie się sobą, swoją aktywnością. Angażowanie się w projekty.

Artelis to miejsce dla ludzi kreatywnych, twórczych. Znajdziesz tu wiele ciekawej treści. Będziesz mógł wyrazić swoją opinię. Nawiązać kontakty. Przyłączyć się do projektów. Stworzyć własny. Dać się poznać z tej strony, z której chcesz. Możesz wymienić energię, doświadczenie, wiedzę, aktywność. Branie i dawanie to magia wymiany… to ciągły proces w życiu, jak oddech, nie żałuj sobie.

 

Co mi daje umieszczenie artykułu w serwisie Artelis?

 

Artykuły, które napiszesz, stają się dla Ciebie skuteczną, trwałą i DARMOWĄ reklamą. A to wszystko dzięki stopce autorskiej, w której możesz umieścić informacje o sobie i link do swojej strony. A na swojej stronie, oczywiście, możesz reklamować swoje usługi, produkty... Zadbaj, by Twoje artykuły zawierały ciekawe i praktyczne treści — wówczas więcej osób będzie chciało je przedrukowywać na swoich stronach, blogach, w ezinach, co zawsze oznaczać będzie większy ruch na Twojej stronie.

Publikując swe prace na Artelis.pl, dajesz się poznać jako ekspert, znawca w danej dziedzinie. Kreujesz swój wizerunek, umacniasz swoje imię, nazwę swej firmy, obszar działalności czy po prostu szerzysz ideę danej wiedzy. Artelis to społeczność fachowców, stworzona dla małego i średniego biznesu, jak też i dla każdego kreatywnego Człowieka.

Umieszczając swoje artykuły w dobrym serwisie, z wysokim PR, wśród dobrych autorów, tworzysz coś dużego i dobrego. Masz wpływ na Internet i Świat, w którym żyjesz.

 

Czy naprawdę mogę za darmo pobierać treści i publikować na swoich stronach?

 

Naprawdę :)

Autorzy zgodzili się umieścić swoje artykuły, byś mógł z nich korzystać. Jedyną zapłatą, jakiej oczekują od Ciebie, jest umieszczenie ich stopki autorskiej pod artykułem oraz pozostawienie aktywnych wszystkich łączy w tekście. Jeśli skorzystasz z opcji "Pobierz kod" (ikona HTML), automatycznie wydobędzie się kod HTML, który wystarczy, że wkleisz na swojej stronie.

Pamiętaj jednak, że niezastosowanie się do tych zasad, publikacja bez aktywnych łączy, stopki autorskiej czy jakiekolwiek inne ingerowanie w treść artykułu, jest zwykłym przestępstwem. Skończyły się czasy beztroski, jeżeli chodzi o prawa autorskie i będą one teraz egzekwowane. Pamiętaj, że każde naruszenie regulaminu będzie ścigane i może nawet powodować pozwanie sprawcy do sądu. Szanujmy cudzą pracę. Nasza też będzie szanowana.

Nie wszystkie artykuły będą do przedruku. Autorzy niektórych z nich postanowili pozostawić je tylko w Artelis, bez prawa do dalszego propagowania ich w sieci. Artykuły na innej licencji niż do przedruku będą inaczej oznaczone i nie będą miały dostępnych narzędzi do pobierania.

 

Czy muszę znać HTML, żeby móc korzystać z artykułów (skoro muszę zachować formatowanie)?

 

Zadbaliśmy o to, by przedruk tekstów był bezproblemowy. Nie musisz znać HTMLa. Po naciśnięciu ikony "HTML" wydobywa się kod HTML z każdego artykułu i wystarczy, że skopiujesz go na swoją stronę.

Jeśli pobierasz zwykły tekst, to tutaj musisz samodzielnie zadbać o właściwe formatowanie.

 

Czy mogę umieścić artykuł na swoim blogu?

 

Tak. Artykuł możesz wykorzystywać na blogach czy gdziekolwiek. Zasada jest prosta. Zachowaj taką samą formę, łącza, stopkę autorską, jaką umieścił oryginalnie autor, i zachowaj informację o źródle artykułu – czyli aktywny link do Artelis.pl.

 

Dlaczego moje artykuły nie powinny mieć charakteru reklamy, ogłoszenia, notki prasowej?

 

Wyobraź sobie taką sytuację:

Prowadzisz szkolenia i treningi motywacyjne. Masz swoją stronę, opublikowałeś na niej swoje artykuły, ale chciałbyś też umieścić artykuły o podobnej tematyce innych autorów.

Wchodzisz na Artelis i szukasz. Znalazłeś naprawdę wartościowy materiał, ale w treści czytasz: "Twój Motywator — szkolenia, warsztaty treningi, zapisy — tel. 555111333, organizujemy szkolenia dla pracowników. Trener — Antek Iksiński".

Jest też drugi artykuł, który nie jest tego typu ofertą. Zawiera fachową wiedzę bez zbędnych reklam.

Który zechcesz opublikować na swojej stronie, na której przecież ogłaszasz przede wszystkim szkolenia organizowane przez Ciebie?

Jeśli jesteś autorem — pisz tak, by inni chcieli korzystać z Twoich artykułów. Po prostu zamieszczaj ciekawą wiedzę, którą zechce mieć nawet konkurencja. Link do swojej strony zostaw w stopce autorskiej. To naprawdę wystarczy. A na swojej stronie promuj swoje usługi, produkty (cokolwiek) w dowolny sposób.

Wszelka reklama powinna się zawierać w Twojej stopce autorskiej. Jeżeli jest inaczej artykuł, staje się artykułem płatnym, czyli: Artykuł Reklamowy — AR lub Artykuł Partnerski — AP — to niedaleka przyszłość.

Reklamą jest przesiąknięty świat wokół… odróżnij się i pisz czysto, bez komercyjnego podtekstu… zaprezentuj przede wszystkim siebie, daj się poznać od najlepszej strony… ludzie kupią od Ciebie, jeśli Cię polubią i będą szanować.

 

Czy publikowanie artykułów i korzystanie z nich jest darmowe?

W większości przypadków tak. Artelis to portal praktycznej wiedzy, ale wiemy też, że potrzeby reklamowania swoich towarów i usług są ogromne. Dlatego niedługo wprowadzimy możliwość publikowania oprócz zwykłych, darmowych artykułów, również płatne. Artykuły na różnych licencjach — również płatnych.

 

Czy Artelis ma własny Program Partnerski?

Tak. Artelis ma własny program partnerski. Każdy, kto sprowadzi innego Użytkownika do Artelis, będzie czerpał zyski z jego dochodów. Zyski będą zależały od rangi Partnera. Program partnerski — nasz system jest dostępny w profilu użytkownika pod adresem http://artelis.pl/partner/index

 

Co sprawia, że Artelis jest tak wyjątkowy?

 

Kilka czynników składa się na wyjątkowość Artelis:

 

1. Masz możliwość publikowania i ogłaszania własnych myśli i przekonań. Twoja wiedza, doświadczenie, praktyka teraz może pomóc także innym ludziom. Wnosisz coś do społeczności. Twoje prace są przedstawiane szerokiej publiczności Internautów, a Ty budujesz swoją markę i reputację. Co może być bardzo istotne dla Twojej firmy czy innej działalności? Co może być istotniejsze jako Twój wkład do życia społeczności?

 

2. Artelis jest niesamowitym miejscem, gdzie możesz znaleźć treści na swoją stronę! Możesz za darmo pobrać i opublikować prawie każdy artykuł, jaki znajdziesz na naszej stronie. Jedyny warunek, jaki musisz spełnić, to pozostawienie informacji o autorze. Koniec z problemem, co umieścić na stronie. Teraz zawsze możesz znaleźć ciekawe treści potrzebne do Twojej publikacji. To wspaniała wiadomość! :)

 

3. To niezależna czytelnia internetowa. Tutaj spotykają i wypowiadają się ludzie z różnych branż i o różnych światopoglądach, a wszystko to zebrane i poukładane w sposób łatwy i dostępny dla każdego.

 

4. W naszych licznych kategoriach tworzą się nisze, gdzie spotykają się ludzie o przeróżnych zainteresowaniach. To sprawia, że zawsze znajdziesz coś ciekawego. Zawsze będziesz mógł się podzielić czymś ciekawym i co spotka się z życzliwą reakcją społeczności. Artelis to swego rodzaju miasto internetowe, którego zabudową jest twórczość Użytkowników Internetu. Tętni on Życiem ich aktywności i kreatywności. „Artelis – miasto sztuki życia”.

5. Wbudowaliśmy w niego różne moduły, które, nie naruszając jego głównego kierunku rozwoju – artykuły z praktyczną wiedzą – doskonale urozmaicają obszar jego działania i dają większe możliwości do wyrażania się. Znajdziesz tu nie tylko praktyczną wiedzę, ale również i dziennikarstwo, poezję czy inną literaturę i prace audiowizualne. Wszystko, co człowiek potrafi wykreować.

 

6. Będzie dawał możliwość zarobku. Kreatywni i popularni zarobią. Nie chcemy, aby korzyści majątkowe były motorem działania w Artelis, ale wiemy, że pieniążki są istotne dla wielu. Dlatego wplatamy w system jak najwięcej możliwości zarobku, na przykład program partnerski. Jeśli chcesz, to korzystaj. Artelis siłą rzeczy będzie przyciągał reklamodawców, będzie sukcesem finansowym — chcemy się nim podzielić z każdym użytkownikiem — jego współtwórcą.

 

Co wy z tego macie?

 

Dużo satysfakcji. :) Ale zarabiamy też dzięki umieszczaniu reklam. Wierzymy, że system zamieni się w duży projekt internetowy. Mamy międzynarodowe aspiracje.

 

Co to jest Autor–Ekspert? I kiedy nim zostaje? Jaka z tego korzyść?

 

Autor–Ekspert to szczególny status, który otrzymujesz, jeśli wyślesz nam min. 10 WARTOŚCIOWYCH artykułów. Jest to status przyznawany przez administrację serwisu. Może być też przyznany na wniosek Autora lub Autorów.

Autor–Ekspert jest postrzegany jako specjalista w swojej branży. Zyskujesz zaufanie czytelników i to główna Twoja korzyść. Autor–Ekspert powinien mieć pozaArtelisową, profesjonalną działalność w tematyce, o której pisze artykuły. Autor–Ekspert to znak wiarygodności. Nie damy go komuś, kto tylko pisze artykuły. Za tym musi też iść konkretna praca.

 

Czy będąc Autorem-Ekspertem, mogę stracić ten status?

 

Tak. Dzieje się to wówczas, gdy poziom Twoich artykułów spadnie, zaczniesz łamać regulamin lub zasady polskiego prawa. Jeśli przestaniesz je regularnie do nas przysyłać (co najmniej 1 artykuł na 3 miesiące), Twój status zmieni się na „nieaktywny”.

Co to jest status aktywny/nieaktywny?

Jeśli Użytkownik nie logował się co najmniej 3 miesiące, jego status zmienia się na nieaktywny. Jeśli nie opublikował artykułu co najmniej raz na pół roku, też zmienia mu się status na nieaktywny. Autor–Ekspert powinien pisać co najmniej raz na trzy miesiące.

Jeśli status przełączy się na nieaktywny, użytkownik przestaje być wyświetlany w statystykach i rankingach autorów.

Takiemu użytkownikowi wystarczy, że wykona jedną czynność wymaganą dla danego statusu, aby znów być aktywnym.

 

Kto może się zarejestrować jako Autor?

 

Każdy. Nie ma żadnych ograniczeń. O ile masz co napisać i Twój punkt widzenia nikogo nie krzywdzi — pisz śmiało!

 

Co mi daje zapisanie się do Artelis?

 

Dzięki zapisaniu się do naszego serwisu będziesz mógł skutecznie promować własną twórczość. A dając możliwość publikacji Twoich artykułów czytanych przez wielu czytelników — budujesz swoją reputację i markę. Staniesz się znany szerokiej publiczności. Twój sukces może się zacząć z nami :)

 

Czy każdy może dodać artykuł?

 

Każdy. Wystarczy się zarejestrować (rejestracja jest darmowa) i wypełnić formularz, który pojawi się po kliknięciu w "Wyślij artykuł". Artykuły są przez nas zatwierdzane i jeśli będą ciekawe — na pewno je umieścimy.

 

Czy trzeba się zarejestrować, aby napisać artykuł?

 

Tak.

 

Czy są jakieś limity w przesyłaniu artykułów?

 

Tak. Autor zwykły może przesłać ich 2 dziennie. Autor Polecany 4, autor–Ekspert 6.

 

Kim jest Autor Polecany?

To ranga nadawana przez administrację lub społeczność oznaczająca autora, który dobrze pisze, którego artykuły są godne polecenia. Oby jak najwięcej takich autorów.

 

Co Autor ma z tego, że umieszcza swoje artykuły w Artelis?

 

Buduje swoją markę i reputację. Jeżeli ma stronę WWW, to w stopce pod artykułem może umieścić link do niej. Gdy artykuł będzie publikowany na innych stronach — wzrasta Page Rank jego strony. Zwiększa się też ruch na jego witrynie.

Wnosi swoją wiedzę i kawałek siebie do społeczności. Daje coś od siebie. To piękne jest dawać.

Może bezpośrednio otrzymać rady, komentarze i opinie na temat jego pracy, umiejętności i wiedzy.

 

I czy naprawdę mogę bez żadnych limitów przedrukowywać artykuły z Artelis?

 

Tak. Powinieneś być zarejestrowany, aby to zrobić, korzystając z naszych narzędzi. Zawsze możesz przedrukować tekst, używając metody kopiuj–wklej, jednak i w tym przypadku wymagamy pozostawienia informacji, gdzie artykuł będzie publikowany. Możesz przedrukowywać i umieszczać pobrane z naszego serwisu artykuły, jednak musisz pamiętać o pozostawieniu stopki autorskiej i nie zmienianiu niczego w treści oraz o zachowaniu formatowania. Zwróć na to szczególną uwagę! Może się zdarzyć, że nieumyślnie popełni się błąd przy publikacji, a pokrzywdzony Autor może wnieść sprawę do sądu. W polskiej rzeczywistości jeszcze się to może rzadko zdarza, ale na zachodzie to norma — zwracajmy na to uwagę, to w końcu czyjaś praca.

Nie każdy artykuł można pobrać i powielić! Zwracaj uwagę na licencję, na jakiej dany autor opublikował swój artykuł. Być może są jakieś warunki, które musisz spełnić, aby skorzystać z tego artykułu.

 

Co to są TAGi i jak ich używać?

 

TAG — wyraz (bądź wyrazy), którym Autor dodatkowo określa swój artykuł. To system słów kluczowych, którymi Autorzy określają swoje artykuły. Ma to pomóc odnaleźć artykuły, które mają podobne słowa kluczowe, a są umieszczone w różnych kategoriach tematycznych. To bardzo pomocne narzędzie, dzięki któremu szybko znajdziesz interesujące Cię artykuły.

W serwisie na każdej stronie znajdziesz w prawym górnym rogu chmurę tagów. Jeśli przeczytany właśnie artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań, sprawdź, czy w chmurze tagów na stronie artykułu nie ma interesującego Cię słowa kluczowego. Klikając, sprawdzisz, gdzie jeszcze w Artelis są artykuły z danym słowem kluczowym.

 

Jakie są poziomy użytkownika?

 

Użytkownicy różnią się od siebie w zależności od ilości napisanych artykułów. Obecnie wyróżniamy 3 poziomy:

 

Zwykły Autor — napisał co najmniej 1 artykuł. Jego teksty są przesyłane do nas w celu zweryfikowania, czy zgadzają się z naszymi oczekiwaniami merytorycznymi i czy nie naruszają zasad Regulaminu. Jeżeli wszystko jest OK, to artykuł jest publikowany.

 

Autor Polecany — napisał minimum 5 artykułów. Jego teksty są dobre, merytoryczne, pisane ze swadą, godne polecenia.

Autor–Ekspert — napisał 10 lub więcej artykułów. Jego artykuły są na wysokim poziomie. Przez innych postrzegany jest jako ekspert w danej dziedzinie. Prowadzi pozaArtelisową, profesjonalną działalność.

Artykuły Eksperta są zatwierdzane w pierwszej kolejności, później Polecanego Autora i na końcu Zwykłych Autorów. 

Brak komentarzy do tego artykułu